Home / Bankalar / Ziraat Bankası / Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme (SMS ve İnternet)

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme (SMS ve İnternet)

Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama

Bankaların son yıllarda yaptığı en iyi işlerden bir tanesi de şüphesiz mobil uygulamalardır. Bütün bankalar müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek ve maliyetleri azaltmak için teknolojik gelişmelerden faydalanmaktadır. Bu kapsamda yapılan en iyi işlerden bir tanesi de şüphesiz İnternet bankacılığı ve Telefon Bankacılığıdır. Bu faydalı uygulamalar sayesinde hem müşterilere daha hızlı hizmet verilmekte, hem şubelerinde yaşanılan yoğunluğun önüne geçilmekte ve bunlardan belki de bankalar için en önemlisi olan işlem maliyetini azaltmaktadır. Türkiye’nin en iyi bankalarından bir tanesi olan Ziraat Bankası’da özellikle bu alanda son yıllarda oldukça iyi işler çıkarmaktadır. Son yenilenen İnternet bankacılığı ara yüzü ile kolay sade ve anlaşılabilir bir sisteme geçildi. Bu kolay sistem ile bütün bankacılık işlemlerinizi saniyeler içerisinde yapabilirsiniz.

İnternetten Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama

Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesi olan https://www.ziraatbank.com.tr/tr adresine giriş bilgilerinizi girdikten sonra “HESAPLAR” sekmesinden tüm hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Ziraat internet bankacılığı şifreniz yok ise Ziraat Bankası internet şifre alma yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile de hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Bugün sizler için Ziraat Bankası’nın bir yeniliğinden daha bahsedeceğiz. Artık hesabınıza ki bakiyeyi şubeye gitmeden ya da İnternet bankacılığına giriş yapmadan sadece bir kısa SMS ile öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası SMS İle Hesap Bakiyesi Öğrenme, Kredi kartı ve borçlarınızı sorgulayabilir hatta kredi başvurusu bile yapabilirsiniz.

İlgili  Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019

Ziraat Bankası SMS İle Bakiye Sorgulama

Bu hizmetten haftanın her günü istediğiniz saat faydalanabilir siniz. Yapmanız gereken tek şey 4747’ye bir kısa SMS göndermek. Bu işlemi 3 farklı yoldan yapabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlere göz atalım.

  1. Mesaj atacağınız cep telefonu eğer hesabınıza tanımlı ise mesaj gönderme ekranına gelin ve kısa mesaj alanına BAKİYE yazıp 4747’ye gönderin. Bu işlemi yapmanızın ardından tüm hesap bilgileriniz (10 hesap ile sınırlı) cep telefonunuza kısa SMS yolu ile iletilecektir. Örneğin; BAKİYE yazıp 4747’ye gönderin.
  2. Eğer diğer hesaplarınız değil de sadece tek hesabınızın bakiye bilgisini merak ediyorsanız, mesaj alanına BAKİYE (Hesabınızın ek numarası) Örneğin; BAKİYE 5001 ya da BAKİYE 5002 4747’ye mesaj gönderebilirsiniz.
  3. Eğer cep telefon numaranız Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı değilse hesap bakiyenizi öğrenebilmek için mesaj alanına müşteri numaranızı da yazmalısınız. Örneğin: BAKİYE 12345678 yazıp 4747’ye mesaj gönderebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 444 2 444 Türkiye Finans Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizde 444 2 444 kim hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları

Son dönemlerde araçları için zorunlu sigortaları yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın karşısına, çok yüksek rakamlarda sigortalama bedelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir