Home / Bankalar / Ziraat Bankası / Ziraat Bankasından Hesap Nasıl Açılır?

Ziraat Bankasından Hesap Nasıl Açılır?

Ziraat Hesap Açma

Türkiye de yıllardır müşterilerine kesintisiz hizmet veren ve ülke genelinde sağladığı güven politikalarıyla ön plana çıkan Ziraat bankası, yeni müşteri profillerine ev sahipliği yapıyor. Hiçbir bankada hesabınız yoksa ve hangi bankada hesap açmak istediğinizi bilmiyorsanız öncelikle hesap açacağınız bankanın sizin için güvenilir ve kullanışlı bir sisteminin olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Nitekim pek çok kişinin bankada hesap açarken dikkat ettiği nokta, bankanın köklü olması, ATM’sinin ve şube ağının geniş olmasıdır.

Ziraat Bankası devlet bankası özelliğini taşımaktadır. Buna bağlı olarak yurt dışında da aktif iş yapan kişilerin devamlı tercih ettiği bir bankadır. Eğer Ziraat bankasından hesap açmak istiyorsanız tüm avantajlardan hızlı bir şekilde yararlanabilecek ve diğer bankalara göre az faizli kredi çekme fırsatını yakalayabileceksiniz.

Ziraat Bankasında Nasıl Hesap Açılır?

  • Ziraat Bankası hesap açtırmak isteyen müşterilere pratik yöntemler sunarak müşterinin işini kolaylaştırmaktadır.
  • Nitekim Ziraat bankası yetkilileri şubeye kadar gelerek hesap açtırmak isteyen müşterileri yorma niyetinde değil. Bu nedenden dolayıdır ki bankada hesap açacağınız zaman oldukça kolay prosedürlerle karşılaşacaksınız.
  • Ziraat Bankasında hesap açtırmak istiyorsanız banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubeye geldiğiniz zaman müşteri temsilcisinin yanında giderek Ziraat Bankası’ndan hesap açtırmak istediğinizi bildirmelisiniz.
  • Müşteri temsilcisi sizden kimlik belgenizi isteyecektir. Daha sonra ise banka hesabı açtırılacak hesap türüne göre hazırlanmış bir adet hesap açılış formu doldurulacaktır. Bu evrak üzerine müşteri temsilcisinin yönlendirmesi sonucu imza atılacaktır.
  • Atılan imzalar sonrasında gerekli işlemler tamamlanmış olacaktır. Eğer arzu ederseniz hesabınız açıldıktan sonra telefon bankacılığı ve internet bankacılığı kullanma talebinizi de bankaya bildirebilir ve anında pratik yöntemlerle bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
İlgili  Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019

Ziraat Ek Hesap Açma

Ziraat Bankası ek hesap açmanın diğer bir anlamı da kredi mevduat hesabı açmaktır. Ek hesabın özelliği ise hesabınızda para olmasa dahi ek hesap (kredili mevduat hesap) kullanılarak para çekebilmek veya alış veriş yapabilmektir.

Ek hesap açmak için >> https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/genel-ihtiyaclar/kredili-mevduat-hesabi

Özellikleri

  • Faiz, hesabınızın ek​siye düştüğü günler için ay (veya üç ay) sonunda kesilir ve hesabınıza para yatınca sıfırlanır.
  • Hayat sigortası yapılması müşteri inisiyatifindedir.
Ziraat ek hesap başvuru kanalları

Ziraat Bankası Sizlere Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Ziraat Bankası diğer tüm bankalar gibi sizlere bankacılık hizmetleri sunuyor. Profesyonel ekibiyle birlikte kaliteli hizmet anlayışını benimseyen Ziraat Bankası aracılığıyla teknolojinin insanlara bankacılık alanında sunduğu en kolay banka işlemciliği sistemi olan internet bankacılığından yararlanabilirsiniz.

Aynı zamanda cep telefonunuzu kullanarak Ziraat Bankasından talep edeceğiniz kredi işlemlerini tek SMS ile yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası anında hesap açmak için >> https://www.ziraatkatilim.com.tr/bireysel/Sayfalar/Aninda-Hesap-Ac.aspx

Bir önceki yazımız olan 444 2 444 Türkiye Finans Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizde 444 2 444 kim hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları

Son dönemlerde araçları için zorunlu sigortaları yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın karşısına, çok yüksek rakamlarda sigortalama bedelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir