Home / Bankalar / Ziraat Bankası / Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları

Son dönemlerde araçları için zorunlu sigortaları yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın karşısına, çok yüksek rakamlarda sigortalama bedelleri çıkmaktadır. Sigorta firmalarında kişilerin karşısına çıkan bu yüksek rakamlardan dolayı, vatandaşlarımızın daha uygun fiyata sigorta yaptıracakları kurum arayışları da bir hayli artmıştır. Bu doğrultuda, kişilere hem uygun hem de güvenilir sigortalama hizmeti sunan ve kişilerce de çok sık tercih edilen kurum, Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası trafik sigortası ile vatandaşlarımızın birçok sigorta firmasına göre uygun fiyatlı ve hızlı sigortalama işlemlerini yapmaları mümkündür.

Ziraat Sigorta Fiyatları Ne Kadar?

Ziraat Sigorta, tamamen Ziraat Bankası’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan bir kurumdur. Bankacılık alanında olduğu gibi, sigorta işlemlerinde de devlet desteğini arkasında bulunduran Ziraat Sigorta, yaptığı tüm işlemlerde bundan dolayı en uygun fiyatları kullanıcılarına sunmaya devam etmektedir. Yapılacak olan sigortalama işlemlerinde araçların durumlarına göre sigorta primlerinin ödenmesi talep edilecektir.

Ziraat Bankası trafik sigortası için başvuru yapacak olan bireylerin bilmesi gereken bazı durumlar vardır. Özellikle son dönemlerde bazı platformlar üzerinden, kamu kurumlarına bağlı sigorta şirketlerinin %20’lere kadar sigorta indirimi yaptığı gibi haberler karşımıza çıkmaktadır. Bilinmelidir ki, ne Ziraat Bankası ne de PTT’de böyle bir kampanya söz konusu değildir. Otomobiller için yapılacak sigortalama bedelleri için yaptığımız araştırmada, sigorta firmaları ve bankalar aracılığı ile yapılacak işlemlerde en az 500 Türk Lirası bedel karşımıza çıkmaktadır. Bunun altında bir sigortalama işlemi yapılması ise mümkün değildir.

İlgili  Kredi Kartı Borçlarını Birleştiren Kredi Ziraat'te

Ziraat Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Ziraat Bankası aracılığı ile yaptıracağınız araç sigortalama işlemlerinde, karışmış olduğunuz trafik kazalarının sonucunda şahıslardan herhangi birine zarar vermeniz durumunda, hem maddi hem de tedavi masrafları açısından tüm zararlar için sigorta sizlere teminat vermektedir. Ayrıca, Ziraat Bankası trafik sigortası hakkında bilinmesi gereken temel durum, bu sigorta türünün zorunlu olduğudur. Ülkemiz araç trafiğinde, Karayolları Trafik Kanunu’na bağlı olarak araçların bu tarz bir sigortalarının olması gerekmektedir.

Eğer Ziraat Sigorta aracılığı ile araçlarınıza gereken zorunlu trafik sigortasını yaptırmış ve herhangi bir hasar durumu ile karşılaştığınız zaman, doğrudan 0850 222 97 00 telefon numarasını aramanız yeterli olacaktır. Gereken ihbarların yapılacağı bu telefon numarasında sizden aşağıda belirteceğimiz bilgiler talep edilecektir.

  • Poliçe numaranız.
  • Sigortalı ve mağdur olan tarafların; ad, soyad ve ünvanları.
  • Hasar tarihi ve yeri.
  • Hasarın neden ortaya çıktığı.
  • Ortalama hasar tahmini.
  • Ekspertiz raporu oluşturulabilmesi için, sorumlu kişinin telefon numarası ve adresi.

Bu belgeler telefon üzerinden müşteri temsilcisine aktarıldığında, gereken işlemlere vakit kaybetmeden başlanacaktır.

Ziraat Sigorta Ücretleri Ne Kadar?

Zorunlu trafik sigortası işlemleri için net bir ücret verilmesi ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü, aracınızın modeli ya da yaşı göz önünde bulundurularak, sigorta bedeli görevliler tarafından sizlere sunulacaktır. Fiyatlar görevli kişilerce size aktarıldığında, sigorta bedelini peşin bir şekilde yatırmanız gerekecektir. Fakat, üzerine kayıtlı ilk arabası olan ve ilk kez sigorta işlemi yaptıran kişilerde zaman zaman taksitli ödeme imkanları bulunmaktadır. Bu imkanlar, Ziraat Sigorta’nın başlatmış olduğu kampanyalar ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı yılın her anında bu tarz bir işlemden faydalanılmamaktadır.

İlgili  Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019

Ziraat Bankası trafik sigortası hizmetlerinden faydalanan kişiler için sadece kaza ve yaralanma durumlarında değil, araçtan kaynaklı arızalarda da Ziraat Sigorta tarafından destek sunulmaktadır. Zorunlu trafik sigortasına ek olarak Ziraat Bankası tarafından müşterilere sunulan ek teminatları da şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Araç yardım hizmetleri.
  • Ferdi kaza ve koltuk sigortası
  • İhtiyarı mali sorumluluk sigortası
  • Eğitim destekleri.

Zorunlu trafik sigortasından faydalanan kişilere ücretsiz sunulan bu ek teminatlarda, ferdi kaza koltuk sigortasında bazı detayların bilinmesinde fayda vardır. Genellikle uzun veya kısa mesafeli yolculuklarda otobüs firmalarının yaptırdığı bilinen bu sigortalarda, bireysel kullanıcılar için sunulan ek teminat bu kadar detaylı değildir. Şahıs araçları için yapılacak Ziraat Bankası trafik sigortasında, ferdi kaza ve koltuk sigortası yalnızca araç sürücüsü için sağlanmaktadır.

Eğitim desteklerindeki teminatlara bakıldığında, karışılan kaza sonucu vefat durumları söz konusu olduğunda, vefat eden araç sürücüsünün çocuğuna beş yıl sürecek şekilde her dönem başında 1000 Türk Lirası ödeme yapılacaktır. Bu ödeme, yalnızca kendi aracını Ziraat Bankası trafik sigortası ile güvence altına alan ve araç sahibi olan sigortalının vefat etmesi halinde yapılmaktadır.

Ziraat Bankası sigorta kampanyaları için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kampanyalar/ziraat-sigorta-kampanyasi

Bir önceki yazımız olan 444 2 444 Türkiye Finans Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizde 444 2 444 kim hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Kartı Borçlarını Birleştiren Kredi Ziraat’te

08.01.2019 tarihinde AK Parti grup toplantısın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN kredi kartı borcunu ödemekte güçlük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir