Home / Bankalar / Ziraat Bankası Tarım Kredisi

Ziraat Bankası Tarım Kredisi

Ziraat Bankası Tarım Kredisi

Çiftçiler için oldukça ideal kredi türlerinden birisi olan ve yapacakları çiftçiliklerin daha iyi bir alana gelmesinde rölatif nakit ihtiyaçlarının sürekli olması gerekmektedir. Nakit ihtiyaçların daha iyi kapsamlarda çekilebilmesi için normal sıradan yer alan ihtiyaç kredisi gibi alanların kullanılması çiftçiler için karlı bir sonuç getirmeyebilir. Bu sebeple tarım kredisi tamamen çiftçiler için veya en azından çiftçilik yapacak kişiler için hem ödeme planı, hem kredi miktarının yüksek olması, hem de daha kolay geri ödeme imkanların olması tercih etmek adına yeterli bir durumdur. Çiftçilerin bu konuda ki sorumluluklarının oldukça fazla olmasıyla beraber yaptıkları üretimin belli bir süre sonra para kazandırmaya başlaması her zaman nakit bulamamalarına sebebiyet vermektedir.

Tarım Kredisinde Neden Ziraat Bankası Seçilmeli?

Sosyal devletin ana görevlerinden birisi insanlara yardım etmek ve üretim yapacak kişilere yol, yordam göstererek her türlü ihtiyaçlarına olanak sağlamak ve bu kulvarda kişilerin daha rahat üretim yapabilmelerini sağlamak durumu bu şekilde olmasıyla birlikte üretimin tüm halka dağılarak yerli bir mal varlığına sahip olmasıdır. Bu sebeple devlet destekli krediler arasında yer alan en önemli kredi türlerinden birisi Tarım kredisidir. Tarım kredisi çekecek kişilerde, diğer kredi türlerinde olduğu gibi bazı şartlar ve kriterler aranmaktadır. Tarımcıların çok fazla bankalarla içli, dışlı olmamalarından ötürü çoğu katı kurallardan da haberdar olmamaları gayet normaldir.

İlgili  İşyeri Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım Kredisinde İstenen Evraklar;

Gerçek Kişiler;

 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçi belgesi / ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler ( tapu kaydı, kira kontratı vb.)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişiler;

 • Çiftçi Belgesi / ÇKS Belgesi
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 • Oda Kayıt Belgesi
 • Vergi Levhası
 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 • Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb.)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

Yukarıda yer alan iki farklı unsurlardan birine uyum sağlayan kişilerin evrakla birlikte başvuru yapması yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir