Home / Bankalar / Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Alma

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Alma

Devlet tarafından kurulmuş ilk bankalardan olan ve günümüzde gerek tarım, gerekse de kurumsal ya da bireysel alanda milyonlarca kişiye hizmet sunan Ziraat Bankası, şifre-güvenlik işlemleri alanında da her yıl kendisini yenilmekte. Öyle ki; geliştirmiş olduğu yeni alt yapı sayesinde, Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma işlemleri hem daha hızlı hem daha güvenli bir hâl alıyor.

Günümüzde herkesin daha hızlı ve rahat hareket ettiği internet bankacılıkları, güvenlik açısından büyük önem teşkil ediyor. Ziraat Bankası, şifre alma ve kullanma gibi aşamalarda bu önemi bilen, bu doğrultuda hareket eden bir bankadır. Kendisini bu alanda geliştirmesi ve şifre konusunda ki hassasiyeti kullanıcılar içinde önemli bir güven unsuru yaratmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

1) Ziraat Bankası esube yani internet şubesi ekranı açılır. Burada şifre girilecek olan kısmın hemen altında “şifre, parola” unuttum şeklinde iki seçenek vardır. Şifre unuttum seçeneği tercih edilerek ilgili ekrana yönlendirme yapılır.

2) İlgi ekranda önce T.C. Kimlik Numarası girişi yapılır, hemen altında ise cep telefonu numarası belirtilir. Telefon numarası, Ziraat Bankası müşteri sisteminiz de kayıtlı olan güncel numaranız olmalıdır. Zira bu numaraya sistem hemen şifre yollayacak ve o şifreyi girmeniz halinde ancak işlemlere devam etmenizi sağlayacaktır.

3) Telefon onayı da sağlandıktan sonra, sizden banka kart ya da kredi kartı seçeneğini tercih etmenizi isteyecektir. Buna göre, kartınızın son 6 rakamını yazmanız gerekir. Eğer bu işlemi de doğru bir şekilde yaparsanız, şifre belirleme için gerekli olan son sayfaya gelirsiniz. Bu sayfada gerekli banka şartlarına göre şifrenizi belirleyebilirsiniz.

İlgili  İş Bankası Bankamatikten Havale Nasıl Yapılır ?

4) Şifreniz gibi, parolanız da gereklidir. Bu nedenle her ikisini de bilmiyor ya da ilk kez internet şubesine giriş yapıyorsanız, hem şifre hem de parola belirlemeniz gerekir.

Ek Bilgi: Zenmate ya da benzeri bir proxy kullanımı yapıyorsanız, Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapamaz, bir çok işlemi tamamlayamazsınız. Zira Ziraat Bankası, güvenlik açısından yurtdışı IP’lerine izin vermez. Bu nedenle tüm bu işlemleri hiçbir ek proxy açık olmadan, kendi IP’niz üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapıkredi Eft Saatleri 2019

Koç grubunun bankalarından bir tanesi olan Yapıkredi bankası mevcut ve yeni müşteri ile hizmet vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir