Home / Finans Kuruluşları / Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ülkemizin en önemli kamu bankalarından olan ve Osmanlı döneminden Türkiye Cumhuriyeti ‘ne miras olarak kalan kurumlardan birisi olan T.C. Ziraat Bankası, her geçen gün daha da büyümeye devam etmektedir. Türkiye ‘de ve yurt dışında en fazla şubesi olan banka, 24 binden fazla çalışanıyla adet dev bir kurumdur diyebiliriz. Gelişen şubesiz bankacılık anlayışı ile birlikte ortaya çıkan internet bankacılığı ve mobil bankacılık konusunda da adeta atılım yapan T.C. Ziraat Bankası bu konularda da müşterilerinin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı kullanmak isteyenlerin şifresi alması gerekmektedir. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma işlemi ise çok kısa 1 – 2 işlemden sonra şubelere gitmeye gerek kalmadan kolayca tamamlanabilmektedir. Kısaca sizlere internet bankacılığı şifre alma işlemini izah edelim.

Ziraat Bankası İnternet bankacılığı hizmetinden faydalanmak isteyenlerin hesaplarının, internet bankacılığına tanımlanmasının yapılması ve dolayısıyla da bir şifrelerinin olması gerekmektedir. Ancak böyle bir şifreniz yoksa herhangi bir T.C. Ziraat Bankası şubesine gitmeye gerek kalmadan da internet bankacılığı şifresi almak mümkündür. Bunun için T.C. Ziraat Bankası ‘nın resmi internet sitesi olarak bildiğimiz www.ziraat.com.tr adresine girip, burada hemen sağ üstte bulunan internet Şubesi bölümüne tıklamamız gerekecektir. Açılan bu sayfadan da ” Online Başvuru ” bölümüne giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan formdaki TC kimlik no ve telefon numarası bölümü ile güvenlik kodunu işleyip ” Giriş ” butonuna tıklayıp, karşımıza çıkacak sorulara sırasıyla cevap vermemiz gerekecektir. En son olarak bizden bir parola belirlememiz istenecektir. Böylelikle internet bankacılığı şifremizi almış olacağız. Direkt olarak Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi alma bölümüne https://online.ziraatbank.com.tr/p/b/customerquery.aspx linki üzerinden de tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili  Ev Hanımlarına Emeklilik Şartları

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şubesine Nasıl Girilir?

İnternet bankacılığı şifrenizi aldıktan sonra Ziraat Bankası İnternet Şubesi ‘ne giriş için; https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Login/FirstLogin.aspx?customertype=rtl linkine tıklayabilirsiniz. Burada açılacak pencerede müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızı yazıp altına da; az önce oluşturmuş olduğunuz şifrenizi yazmanız gerekecektir. Daha sonra ” giriş ” butonuna basınca cep telefonumuza bir güvenlik mesajı gelecektir. Gelen bu güvenlik kodunu da yazıp onayladıktan sonra artık Ziraat Bankası İnternet Şubesi ‘ne giriş yapılmış olacaktır. Ayrıca Ziraat Bankası müşteri hizmetleri sayfamıza girerek müşteri temsilcisine direk bağlanmak hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 3,29 out of 5)
Loading...

About admin

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

3 comments

  1. Ziraat bankası internet bankacılığı hesap açmak.

  2. Internet bankaciligi sifre olusturmak istiyorum. Tum asamalari takip ediyorum. Sifre olusturuyorum. Sifre kurallarini dogru bir sekilde doldurmama ragmen bir hata olustu diyor. Bu ne kardesim yardim edin…

  3. slm, ben Internet bankaciligi icin sifre almak istiyorum, ama almanyada yasiyorum onun icin türk cep Telefon Nosu yok, sadece yurtdisi nasil devam ede bilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir