Home / EFT Saatleri / Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019

Ziraat Bankasına Hangi Saatler Arasında EFT Yapabilirim?

Ziraat bankasından farklı bir bankanın hesabına ya da farklı bir bankadan Ziraat Bankası’ na Eft yapabilmek için öncelikle bir eft hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Eft hesabından kast edilen şey normal bir hesaptır. Hesabınızın aktif olması da para transferi yapabilmek için oldukça önem arz etmektedir. Para transferi için sabah 08.30 ile mesai saati bitimi olan 17.00 arasını tercih etmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası EFT Saati bu süre aralığındadır. Mesai bitimi ile eft saatleri de son bulmaktadır. Çünkü bankalar işlem ve gün sonu raporlarını bu saatten itibaren tamamlamalıdır. Yani para giriş ve çıkışı yapılmaz.

Zaman zaman acil paraya hepimiz ihtiyaç duymuşuzdur. Peki acil paraya ihtiyacımız olduğunda bu işlemi nasıl hallederiz,hangi saat aralığında işlem yapabiliriz hepsi ve daha fazlası için sizlere bu yazımızda bilgiler vermeye çalışacağız.

EFT Nedir?

Dilimize İngilizce’den geçen EFT kelimesi aslında elektronik para transferinin kısaltmasıdır.

EFT Nasıl Yapılır?

Bir hesaptan ki bu çoğunlukla kendi hesabınızdır, başka bit hesaba para transferi yapmak için kullanılan EFT işleminin yapılışını adımlar halinde izleyelim.

İlgili  Burgan Bank EFT Saatleri 2019

Öncelikle eft yapabilmek için bir banka hesabınızın olması zorunludur. Aynı zamanda işlem yapmak istediğiniz karşı tarafın da bir banka hesabı olmalıdır.

Peki işlem yapmak istediğiniz hesap ile kendi hesabınız farklı bankalara ait ise ne olacak? Bu durum eft işlemiyapmaya engel midir? Elbette ki bu durum eft işlemine engel değildir. Farklı bankalara ait olan hesaplar arasında da para transferi yapılabilir. Zaten EFT ‘ nin amacı da iki farklı hesap arasında kolayca para transferi yapılabilmesini sağlamaktır.

Kimler EFT Yapabilir?

Bir banka hesabı olan ve para transfer etmek isteyen herkes EFT yapabilir.

EFT Yapmak İçin Belli Bir Miktar Var Mıdır?

Eft yapabilmek için belli bir para sınırı yoktur. Dilediğiniz meblağda para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Eft Yapmak İstediğim Hesap Sahibinin Onayı Gerekli Midir?

EFT yapabilmeniz için karşı tarafın onayı gerekmemektedir. Sadece transfer işlemini gerçekleştirmeniz yeterlidir.

Yanlış Hesaba Eft Yaparsam Ne Olur?

Eft yaparken en önemli nokta doğru bir transfer yapmaktır. Bunun için ise en önemli nokta eft yapmak istediğiniz hesabın IBAN numarasını doğru ve eksiksiz bilmektir. Yanlış EFT işlemi sonrası artık muhatabınız hesabına para gönderdiğiniz şahıs olacaktır. Bu sebeple doğru kodlama yapmanız gerektiğini unutmayınız. Bazı durumlarda ise eft işlemini iptal.etmek için banka ile irtibata girmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 444 2 444 Türkiye Finans Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizde 444 2 444 kim hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Banka Swift Kodu Nedir?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

About admin

Check Also

Burgan Bank EFT Saatleri 2019

Eft yapmak belirli saatler dışında yapıldığı anda işleminiz bir sonraki iş gününe sarkabiliyor. Bunu önlemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir