Home / Bankalar / Zaman Aşımına Uğrayan Hesabı Sorgulama Öğrenme

Zaman Aşımına Uğrayan Hesabı Sorgulama Öğrenme

Zaman aşımına uğrayan banka hesapları zamanla ilgili yasa çerçevesinde başvuru yapılmadığı takdirde hesabınız sonlandırıldıgı gibi içerisinde bulunan paralar hazineye yansır. Kısaca paranız hazineye aktarılacağından artık kurtarma şansınız ne yazıkki olmayacaktır. Zira ilgili tarihler arasında başvurular kabul ediliyor. Zaman Aşımına Uğrayan Hesabı Sorgulama Öğrenme Zaman aşımına uğrayan hesabı sorgulama için yapılan hesap sorgulamalarında düzenlenen kanunda, katılım fonu, emanet, alacaklardan hak sahibi olan kişilerin işlem yapılan tarih üzerinden 10 yıl geçmesi dâhilinde hesabın zaman aşımına uğradığı söz konusu olarak TMSF’ ye aktarılması söz konusu olmaktadır. Bu hesapların sorgulanması için internet üzerinden birçok site bulunmaktadır.

Zaman aşımına uğrayan hesap sorgulama sisteminde, bankaların kendi internet sitelerinde Mayıs ayı sonuna kadar mutlaka ilân olunması da gereklidir. Yasa gereği zaman aşımına uğramış olan her türlü mevduat için devir yeri ise her zaman TMSF olacaktır. Burada kişilerin başvuruları sonucunda geri alımı ise belirli şartlara tabi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Emekliye Kolay Kredi Veren Bankalar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Döviz’e Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019

Bankalar toplumu nakit para konusunda destekleyen finans kuruluşlarıdır. Yani bankaların ortaya çıkış amacı bu noktadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir