Home / Bilgiler / Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar

Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar

Yurtdışındakilere Kredi

Günümüz şartlarından dolayı kazançlarının ihtiyaçları karşısında yetersiz kalan bireyler bir çare olarak banka kredilerine başvurmaktadırlar. Rekabet içerisinde olan bankalar ihtiyaç kredisi almak isteyen müşterileri için çeşitli kampanyalar, ödeme kolaylıkları ve taksitlerle alacakları kredilerde kolaylıklar sağlamaktadırlar. Ödeme durumlarına göre, nakit ihtiyaçlarının olduğu sektörlere göre de çeşitli kampanyalarla müşterilerine avantajlar sunan ve “yurt dışında yaşayanlar için ihtiyaç kredisi” veren bankalar bulunmaktadır.

Nakit ihtiyaçları için banka kredileri hakkında bilgi almak isteyen ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için biraz bilgi vermek isteriz. Yurtdışında yaşayanlara kredi veren bankalar hakkında bilgi vermekle başlayalım. Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın nakit ihtiyaçları için çeşitli kolaylıklar ve kampanyalar hazırlamış olan bankalar, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza da çeşitli kredi seçenekleri ve kolaylıkları sağlamışlardır. Yurtiçinde kredi başvurusunda bulunmuş olan bireylerden aranan şartlardan yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız da aynı şartlardan kredi başvurusunda bulunmaktadır.

Yurt Dışında Yaşayanlara İhtiyaç Kredisi

Bu şartlara ilaveten ise çeşitli bankalar tarafından ek bazı teminatlar da istenmektedir. Çoğunlukla yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için konuk kredisine yanıt verilmemektedir. Alacakları kredilerde de çoğunlukla ipotek olarak aranan şartları vardır ve bu koşulla kredilerine cevap verilmektedirler. Yurtdışında yaşayanlara kredi veren bankaların vatandaşlardan istemiş oldukları bazı şartlar ise ; kredi başvurusunda bulunacakları banka için alacakları kredi karşılığında bir ipotek vermesi gerekmekte, Türkiye’de yaşayan bir yakınları tarafından kefil olunması istenmekte, Türkiye’de olması gereken bir ikamet adresi vermeleri gerekmektedir.

İlgili  Ev Hanımları İçin Kredi Veren Bankalar

Gurbetçi Mortgage Kredisi

Yurtdışında yaşayanlara kredi veren bankaları ise şöyle sıralayabiliriz; Garanti Bankası, ING Bank, İş Bankası, Akbank ve Denizbank tarafından yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için kredi imkanları sunulmaktadır. Yurtdışından bu bankalara ulaşabileniz için hangi bankadan kredi almak istiyorsanız o bankanın internet adreslerinden ya da internet adreslerinde yer alan telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. İnternet adreslerinde yer alan bireysel kredi başvurusu için hazırlanmış olan bölmelerden de başvurularda bulunup başvuru sonucunuzu bekleyebilirsiniz. Daha sonra müşteri temsilcileri tarafından kredi başvurusu sonuçları hakkında bilgilendirileceksiniz. Bazı kampanyalar kapsamında yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza ülkemizden alınan konutlar için konut kredileri hakkında da kredi imkanları sağlanabilmektedir. Gurbetçi mortgage kredisi ya da ihtiyaç kredisi veren birçok bankaya kredi için başvuruda bulunmadan önce bilgi almanızı ve kampanyalarını öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kefilsiz 10.000 TL Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 10 bin kredi, gelir belgesiz kredi ve kefilsiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir