Home / Bilgiler / Yüksek Tutarlı Kredi Çekme Yolları

Yüksek Tutarlı Kredi Çekme Yolları

YÜKSEK TUTARLI KREDİ

 Zamanın geçmesiyle beraber koşullar her gün daha zor olmakta ve insanlar da bu koşullara ayak uydurmakta zorlanmaktadırlar. Genellikle yüksek fiyatlı özellikle mülklerde insanlar kredi çekme yoluna başvurmuşlardır.

Günümüz koşullarında kredi çekmek o kadar kolay değildir. Hele ki istediğiniz miktarlarda çekmek oldukça zordur. Çünkü bunun için düzenli bir gelirinizin olması ve kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Bazı bankalar kefil gösterme ya da ipotek gösterme yoluyla kredi vermektedirler. Ancak aranan ilk koşul kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Bankaların size olan güveni bu yolla ölçülmektedir. Yüksek tutarlı kredi çekmeniz için yüksek bir gelirinizin olması gerekmektedir. Aylık ödeme miktarı maaşınızın yarısından fazla olmamalıdır aksi takdirde istediğiniz miktarda kredi almanız mümkün değildir. Büyük ihtimalle bankalar tarafından geri çevrilecektir. Eskiye oranla daha kolay kredi verilmesine rağmen yine de belli başlı kriterler aranmaktadır. Kredi çekmek istediğinizde maaş bordrosu ya da kiradan gelir sağlanıyorsa buna ait bir belge gösterilmesi gerekmektedir. Çekeceğiniz miktarın taksiti sadece sizin maaşınızın yarısı kadar olabileceği gibi ailenizdeki diğer kişilerin maaşının toplamının yarısı kadar da olabilir. Bu sayede daha yüksek kredi çekmek mümkün olabilmektedir. Bankaların bu kadar şeyi istemesi elbette ödemelerin yapılmasını sağlamak içindir. Sizin de krediye çok ihtiyacınız varsa bankadan talep ettiğiniz miktarlara dikkat etmeniz gerekir. Gelirinizin üstünde ise istediğiniz rakam kabul edilmesi pek mümkün değildir.

İlgili  Pest Analizi Nasıl Yapılır?

Tabi eğer istediğiniz tutar belli bir miktarı aşmıyorsa yani düşükse çok da zor değildir kredi onayı almanız. Kredi notunuzu yüksek tutmak ve ödemelerinizi zamanında yapmanız bankalar tarafından güven verici görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Eğer kredi notunuz düşükse onu tekrar yükseltmek için bir takım şeyleri yapmanız gerekir. Yaklaşık 3 ay ile 6 ay arasında dikkatli adımlar atarsanız kredi notunuzu yükseltmeniz tekrar mümkün hale gelir. Böylece istediğinizi daha kolay elde edersiniz. Tabi ki bankaların da birbirinden farkları bulunmaktadır. Bazı bankalar daha zor kredi verirken bazıları ise daha kolay kredi verebilmektedir. Daha kolay kredi veren bankalara başvuru yapabilir ya da istediğiniz bankadan düzeltme yoluna gidebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir