Home / Bilgiler / Yaz tatil kredileri

Yaz tatil kredileri

Bankalar zaman zaman değişik isimler altında kredi vermektedirler. Yaz gelirken tatil kredisi verme furyası nedeniyle hemen hemen bütün bankalar “yaz tatili kredisi” vermektedir. Bu verdikleri kredilerin tipi ihtiyaç kredisi kategorisine girmektedir. Bu tür kredilerin diğer kredilerden farklı olarak uygulanan faiz oranları vardır, ayrıca bu tür kredilerin ödeme vadeleri de diğer krediler kadar uzun değildir. Kredi vadeleri genellikle 10 ila 12 ay arasında değişmektedir. Birde bu tür kredilerde üst limit bellidir. O limitin üzerine çıkılmaz. Bu limitler genellikle 3 bin ile 10 bin arasında değişmektedir. kredi üst limitleri kredi talebinde bulunan kişinin mali durumuna göre değişmektedir.

Tatil hayali kuran ama tatile gidebilmek için birikimi olmayanların tercih ettiği “yaz tatil kredisi” ile kredi kullananlar tatillerini krediden aldıkları nakitlerle karşılamaktadırlar. Yıl içerisinde yorulan ve dinlenmeyi düşünen kişileri hedefleyen tatil kredileri ile müşteri portföyünü genişleten bankalar bu sayede faiz geliri de elde etmektedirler.

Tatil dönüşü başlayan ve genellikle 10- 12 ay içerisinde geri ödemesini yapmaktadırlar. “Yaz tatil kredisi” veren bankalar genellikle tatil başlangıcı olan haziran ayı içerisinde bu tür kredileri kullandırırlar. Belirlenen bu zaman dilimi içinde kredi kullanımını teşvik etmek amacıyla her mecrada reklam kampanyaları döner. Bu tür reklam kampanyaları neticesinde tatile gitmeyi düşünmeyen kişilerin akıllarına “acaba” ları getirerek kredi alan sayısını artırmayı hedeflemektedirler. Böyle zamanlarda kredi alma sürecini de hızlı ve kolay hale getiren bankalar kısa mesaj ile kredi başvurusu yapılmasının olanağını sunmaktadırlar.

İlgili  İnternetten Kredi Veren Bankalar

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir