Home / Ekonomi Haberleri / Ülkemizde bu yıl işsizlik oranı azaldı

Ülkemizde bu yıl işsizlik oranı azaldı

Her yıl artan işsizlik oranı bu yıl artması beklenirken gelen istatistik bilgiler sonrasında ülkemizdeki işsizlik oranlarının azaldığı görüldü. Bu oranın azalmasında en büyük etkenin yapılan atamaların sayısının fazla olması ve iş hacimlerinin artması olmakta diye belirtiliyor.

Ülkemizde bu yıl işsizlik oranı azaldı

İstihdam edilenlerin sayısı 2015 yılı Şubat döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre 577 bin kişi artarak 25 milyon 576 bin kişi, istihdam oranı ise 0,3 puanlık artış ile %44,4 oldu.

işsizlik oranı 2015 türkiye
işsizlik oranı 2015 türkiye
İşgücüne artan katılım oranının artması sonrasında çalışan işçilerin daha da verimli olması ve sayısının artması bu oranların azalmasına neden olmakta. Ayrıca kayıt dışı çalışan sayısının da azalması sonrası gelen oranlar %31,5 olarak kayıtlara geçti. Bunun yanında mevsim etkilerinden dolayı yapılan göçlerin azalması da buna paralel olarak düşmekte.
İlgili  Bankalar Kredileri Hangi Durumlarda Geri Çağırabilir?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018

İçindekiler1 Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar2 Başbakan’ın Bedelli askerlik hakkındaki açıklaması3 Bedelli Askerlik Ödeme Miktarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir