Home / Kredi Notu / Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ile ilgili birçok kişi her gün araştırmalarına devam etmektedir. Sizler için bu yazımızda ücretsiz öğrenme yollarından bahsediyor olacağız. Son zamanlarda oldukça popüler olan kredi notu öğrenme servisleri belirli bir ücret karşılığında kredi notlarını göndermektedir. Bu ücretler de bazen SMS kanalıyla bazen de kredi kartı ile tahsil edilebiliyor.

Findeks kredi notu uygulamasını kullanarak Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme yapılabilir. Bu servis KKB bürosu tarafından hazırlanmış ve finansal hizmetler sunan bir platformdur. Bireylerin bankalarda kullandığı tüm kredi ve kredi kartlarına ait geçmiş bilgiler de görüntülenmektedir. Kredi kartı ya da bankaların diğer hizmetlerinden yararlanmak isteyen kullanıcılar bu sistem üzerinden bilgi alabilir.

Kredi notu hesaplaması da bir takım sayısal veriler üzerine yapılmaktadır. Bankalardan aldığını hizmetlerin ödeme gününü geçmemesi ve herhangi bir takiple karşılaşmamanız çok önemlidir. Kredi kartlarının sadece asgari tutarının ödenmesi bile kredi notunuzu etkilemektedir. Bu yüzden ödemelerinizin tamamını uygun bir şekilde ve zamanında yaparak bankalardan hizmet alabilirsiniz.

Firmalardan alacağınız bu bilgiler 4 ile 5 TL arasında gerçekleşmektedir. Bu ücreti tahsil eden firmalar sizlere tüm bankacılık faaliyetlerinizi sunabilmektedir. Findeks sistemi üzerinden yapacağınız işlemler oldukça güvenli olduğundan dolayı birçok kişi de bu platformu tercih etmektedir. Kredi puanınız uzun bir süre bankalardan alacağınız hizmeti de etkileyebilir. Bu yüzden belirttiğimiz gibi ödemelerinizi zamanında yapmalı ve gecikme yaşamamalısınız.

İlgili  KKB Kredi Notu Hesaplama ve Öğrenme

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenmek için bu yöntemleri takip edebilirsiniz. Sonrasında hızlı bir şekilde banka kart ve kredi not bilgilerinizi görebilecek ve uygunluğunuza göre bankalardan hizmet almaya devam edebileceksiniz. Günümüzün ciddi sorunlarından biri haline gelen kredi puanlama sistemini her daim yüksek tutmanız sizler için önem arz etmektedir.

Kredi Notu Öğrenme, kredi notunun yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanması ile birlikte kredi notu öğrenme alternatifleri de çoğalmıştır. Eskiden yalnızca findeks üzerinden öğrenilen kredi notu artık bankalar hatta Gsm operatörleri tarafından bile öğrenilmektedir.

Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu öğrenme resmi sitesi olan findeks.com üzerinden yapılmaktadır. İlk defa üye oluyorsanız Kimlik bilgilerinizi girerek kayıt işlemine başlarsınız. Kayıt olurken sorulan telefon bilgisi kullandığınız güncel bir telefon olmalıdır. Her üye girişi yaptığınız da telefonunuza gelen şifre ile siteye giriş yapabilmektesiniz. Üye girişi işlemi tamamlandıktan sonra Rapor Al sekmesinden işlemi başlatabilirsiniz. Burada 2 seçenek sunulmaktadır. Kredi Notu ve Findeks Risk Raporu olarak 2 seçenekte ayrılan sorgulama işleminde Kredi Notunu seçtiğiniz zaman sadece kredi notunuzu öğrenirsiniz ve bunun karşılığında 4,13 + Kdv ödeyerek kredi notuna sahip olursunuz. Findeks Risk Raporunda ise son 5 yıla ait bütün finansal geçmişinizi öğrenebilirsiniz. Risk raporu ücreti ise 8 TL + Kdv olarak belirlenmiştir. Ayrıca Ödemeleri BKM Ekspress ile yaptığınız takdir de % 50 indirim avantajına sahip olursunuz.

Bankalardan Kredi Notu Sorgulama

Günümüz de kredi notu sorgulaması yapılamayan banka kalmadı denecek kadar azdır. Bankaların internet şubelerinden yapılacak talepleriniz de yalnızca Risk raporu talebi yapılabilir. Satın alma işlemi gerçekleştirildiği takdir de risk raporunuz hem ekran da görülecek hem de mail adresinize e-mail yolu ile gönderilecektir.

İlgili  Kredi Skorum Kaç?

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Bu işlemi şimdilik sadece Türk Telekom (Avea), Vodafone ve Turkcell operatörleri tarafından sağlanmaktadır.

Avea Sms ile Kredi Notu Öğrenme

  • Tc Kimlik Numarası ve doğum Yılı arada boşluk bırakarak yazıldıktan sonra 1122 ye kısa mesaj atılır. Kredi notu sorgulamasının cevabı telefonunuza SMS olarak gelecektir.
  • İşlem Ücreti 9 TL olup , kesilecek ilk faturanıza yansıtılacaktır.

Turkcell Sms ile Kredi Notu Öğrenme

  • Tc Kimlik Numarası ve doğum Yılı arada boşluk bırakarak yazıldıktan sonra 1122 ye kısa mesaj atılır. Kredi notu sorgulamasının cevabı telefonunuza SMS olarak gelecektir.
  • İşlem Ücreti 9 TL olup , kesilecek ilk faturanıza yansıtılacaktır.

Vodafone SMS ile Kredi Notu Öğrenme

  • Mesaj kısmına girerek, TC kimlik boşluk doğum yılınızı yazarak 1122’ye SMS göndermeniz gerekmektedir. Örnek olarak : 987654321098 1986
  • Bu SMS attıktan sonra size kısa bir süre sonra kredi notunuz kısa mesaj yoluyla gelecektir. 
  • İşlem Ücreti 9 TL olup , kesilecek ilk faturanıza yansıtılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notum Kaç Olmalıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir