Home / Kredi Notu / Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Neredeyse hepimizin çalıştığı bir banka ve ödemekte olduğu bir banka kredisi vardır. İnsanlar birçok ihtiyacını finanse etmek için kredi kullanmakta. Yeni bir arabası olsun isteyenler, kira ödemekten sıkılıp ev almak isteyenler ve hatta evlilik, bedelli askerlik, özel okul ücreti gibi masrafları için kredi çekenler çoğunlukta. Hal böyle olunca da kredi çekebiliyor olmak önem kazanıyor. Bir ihtiyacınız olduğunda kredi çekmek için bankaya gitmek kolay ancak mesele kredinizin olumlu cevaplanmasıdır.

Kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması aslında tamamen sizin elinizdedir. Bankalar kredi başvurusu aldıklarında ilk önce müşterilerinin kredi notuna bakarlar. Kredi çekebilmek için en önemli kriter kredi notudur. Kredi notu tüm bankaların ortak olarak görebildiği ve kişinin o zamana kadarki banka ödemelerini düzenli yapıp yapmadıkları konusunda ipuçları veren bir sistemdir. Bankaya olan borcunuzu düzenli ödediğiniz takdir de kredi notunuz her zaman yüksek olacaktır. Ancak gecikmeli ödeme yapıyorsanız puanınız düşecek ve kredi talebiniz olumsuz sonuçlanacaktır. Dikkat etmeniz bir diğer kriter de çok fazla kredi başvurusu yapmamak. Çünkü peş peşe ve çok fazla kredi başvuru yaptığınızda da kredi notunuz düşmekte ve düzeltmek hiç de kolay olmamaktadır.

Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir?

Peki, Kredi Notu Öğrenme ücretsiz nasıl yapılabilir? Kredi çekmeden önce puanınız hakkında bilgi almak istiyorsanız, internet üzerinden Findeks adlı siteden puanınızı sorgulayabilirsiniz. Ancak bu işlem ücretli olmaktadır. Ücretsiz öğrenmek istiyorsanız herhangi bir bankaya gidip, kredi için ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Ön başvuru sonucunda banka memuru kredi notunuza ulaşacak ve sizinle paylaşacaktır. Ön başvuru sonrasında başvuruyu ilerletmemesini söylerseniz kredi notunuzda düşüş oluşmayacaktır. Bu şekilde kredi notunuzun ne durumda olduğunu rahatlıkla ve ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Unutmayın kredi çekip bazı hayallerinizi gerçekleştirecekseniz, ödemelerinizi de düzenli yapmanız gerekmektedir.

İlgili  En Yüksek Kredi Notu Kaçtır?

Ayrıca bu bilgilere ek olarak kredi notu düşük olana kredi veren bankaları da ayrı bir yazıda inceledik. Eğer kredi notunuz düşükse ve/veya kredi alamıyorsanız okumanızı öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Findeks Kredi Notu Yükseltme Yolları başlıklı makalemizde kredi, kredi notu ve kredi skoru hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir