Home / Kredi Notu / Türk Telekom SMS ile Kredi Notunu Öğrenme

Türk Telekom SMS ile Kredi Notunu Öğrenme

Kredi kullanıcıları ve kredi kartı başvuruları için bildiğiniz gibi findeks kredi notu sistemi kullanılıyor. Bu sisteme göre belli bir puana tabi tutuluyorsunuz. Puan sisteminde altlarda yani belli bir puanın altında yer alanlara kredi sonuçları olumsuz olarak yansıyor. Ayrıca kredi kartı limitlerimizi de yine bu puan etkilemektedir. Yüksek puana sahip olanlar için ise hazırda krediler ve limit artışları beklemektedir.

Kredi notumu nasıl öğrenirim?

Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmenin tabi ki bir bedeli var. Bu bedel 4 TL olarak ücretlendirilmektedir. Kredi notumu nasıl öğrenirim diyenler için bir başka yol ise banka şubelerine gitmektir. Fakat bu hem yorucu hem de ücret olarak daha pahalı bir yol olacaktır. Çünkü bankalar bu bedel üzerine birde işleme özel ücret eklemektedirler. Yani şuan en uygun yol findeks sitesine üye olmak ve oradan kredi notunuzu sorgulamak olarak göze çarpıyor.  Tabi ki bilgisayar ve internet kullanımı konusunda yeterli bilgisi olmayan değerli müşteriler için bankalar daha uygun olacaktır. Çünkü findeks üyeliği almakta zorlananlar için şubeler çok daha kolay gelecektir. Bu kısa bilgilerin ardından Avea üzerinden kredi notu sorgulama konumuza dönebiliriz.

TC No ile Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Avea şirketi kullanıcılarına rahat ve kullanımı kolay kredi notu sorgulama hizmetini bir sms kadar yaklaştırdı. Bu hizmet sadece avea kullanıcısıysanız işinize yaracaktır. Diğer operatörler için bu konumuz işe yaramayacaktır. Bu hizmetten faydalanmak için mesaj bölümüne TC kimlik no yazıp bir boşluk bırakıp doğum yılınızı yazıyorsunuz ve 1122 numaraya mesajınızı gönderiyorsunuz. Cevap size yine mesaj olarak gelecektir.

İlgili  Banka Kredibilite Sorgulama

Tam olarak anlaşılması için örnek verelim; “33224455999 1978” baştaki kısım TC no olacak sonrasında 4 hane ise doğum yılınız olacaktır.

Tabi ki bu işleminde diğer kredi notu öğrenme işlemleri gibi bir ücretlendirmesi var. Bu miktarı da siz değerli ziyaretçiler için araştırdık. Avea üzerinden yapacağınız bu kredi sorgulaması için ücret 9 TL olarak belirtilmiştir. Bu yazımızı size 20 Kasım 2015 tarihinde hazırladık. İlerleyen süreçte bu fiyatlandırma değişebilir. Bu değişimden sitemiz sorumlu değildir bilginize.

Önemli bir not ile yazımızı burada sonlandıralım. Bu işlemi yaptığınız telefon numarası kesinlikle sorgulama yapılacak TC numarası sahibinin üzerine olmak zorundadır. Telefon hattı başkasının üzerine ise yapacağınız işlem sonuçsuz kalacaktır. Lütfen buna dikkat ediniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir