Home / Kredi Kartı / Ticari Kredi Kartının Avantajları

Ticari Kredi Kartının Avantajları

Ticari Kredi Kartı Nedir?

Firmaların en çok rağbet gösterdiği kredi kartı ürünlerinin başında ticari kredi kartı yer almaktadır. Ticari kredi kartı bireysel harcamalar ile iş harcamalar arasında rahat bir şekilde ayrım yapabilmeyi sağlamasının yanı sıra firmanın nakit akışı üzerinde de kontrol kurulmasına yardımcı olmaktadır. Ticari kredi kartı alabilmek için firma sahiplerinin bu tür kredi kartı veren bankalarla görüşmesi gerekmektedir. Sizin de ticari kredi kartı alma niyetiniz varsa ve ticari kredi kartının yeterince avantajlı olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Ticari Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

Ticari kredi kartının sağladığı en büyük avantajlardan biri bireysel kredi kartları ile taksit yapılamayan gıda, akaryakıt, telekomünikasyon ve kuyum gibi sektörlerde taksit yapılmasını sağlamasıdır. Ticari kredi kartınızı kullanarak yapacağınız alışverişlerde 12 taksite kadar böldürme imkanınız bulunmaktadır. Yine bireysel kredi kartları gibi ticari kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde puan biriktirmek ve taksitli nakit avans çekimi yapmak da mümkün olmaktadır. Ticari kredi kartının bir diğer avantajı da bireysel kredi kartlarına göre daha yüksek bir limit sağlamasıdır.

Her bankanın sunmuş olduğu ticari kredi kartı ürünü farklı özellikler sergileyebilmektedir. Bankalara göre yaptığınız harcamalardaki vade süreleri farklılaşabilmektedir. En güncel ticari kredi kartı veren bankalar arasında Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Denizbank yer almaktadır. Firmanızın nakit akışını kontrol altına almak ve ticari kredi kartının tüm avantajlarından yararlanmak için bir an önce sizde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

İlgili  Vakıfbank Worldcard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bir önceki yazımız olan Türk Ekonomi Bankası (TEB) Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Banka Kredi Kartı Kurye Durumu Sorgulama

Kredi kartınızı bir çok nedenden ötürü değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Kredi kartınızın kaybolması, çalınması yada son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir