Home / Kredi / Krediler / Ticari Araçlar için Taşıt Kredisi

Ticari Araçlar için Taşıt Kredisi

Ticari Araç Kredisi

Ülkemizde birçok kişinin merak ettiği konu olan ticari taşıt kredisini bu konumuzda sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Araç veya taşıt kredisi olarak geçen bankaların sağlamış olduğu finansal hizmetler çerçevesinde yer alan kredi hizmeti, araç sahibi olmak isteyen kişilere bankalar tarafından verilen krediler doğrultusunda gerçekleşmektedir. Sıfır diye tabir edilen yeni araçların veya ikinci el araçlar için bankalara tarafından farklı vade çeşitleriyle araç kredisi vererek müşterilerinin ihtiyaçlarını olağan şekilde karşılamaktadır.

Bu araçların faiz ve diğer maliyet oranları aracın ikinci el olma durumuna bağlı olarak yaşı ve diğer unsurları göz önünde tutularak verilmektedir. Araç kredisi içerisinde yer alan ticari araçlar için taşıt kredisi ise bireysel ve kurumsal müşteriler için geçerliliği devam eden kredi türleri arasında yer almaktadır.

TİCARİ ARAÇLAR İÇİN KREDİ BAŞVURUSU

Bankalar taşıt kredisini, ticari krediler adı altında müşterilerine finansal çözümler sunabilmektedir. Araçların yanı sıra aynı zaman’da kurumsal müşterilerine sunmuş olduğu ticari kredi ayrıcalığı sayesinde kısa sürede kendilerini geliştirerek bankanın sağlamış olduğu finansal kredi hizmet sayesinde kalkınabilmektedir. Tüm bankaların sunmuş olduğu ticari araç kredisi sadece küçük KOBİ kuruluşları için değil aynı zaman’da büyük holdinglerinde yararlanacağı bir hizmettir. Ticari taşıt kredisi için firmalar öncesinden tüm bankaları analiz ederek en düşük faizlerle kredi sağlayan banka ile çalışması daha faydalı bir ilerleyiş gösterecektir. Bankalar tarafından firmalara sunulan kredi türleri arasında normal kredi, kredili mevduat hesapları ve rotatif kredi adı altında finansal ürünleri bulunmaktadır.

İlgili  Denizbank Tarımsal Yatırım Kredileri

Ticari araçlar için kredi alabilmek için öncelikle bir firmanızın olması şart. Firma sahibi olarak gerekli evraklarınız ile herhangi bir bankaya başvuru yapmanız halinde firma sicil kaydınızın sorunsuz olması halinde sorunsuz bir şekilde kredi imkânlarından yararlanabilmektesiniz. Kredinin başvuru anında firmanın faal olarak işleyişine devam etmesi ve kredi alabilmek için bankalarla herhangi bir sorununun olmaması dâhilinde kredinizi anında çekebileceksiniz. Bu tür sorunların olmaması halinde işlemlerinizin daha hızlı ve kolay geçebilmesi adına gerekli tüm evrakların hazır halde bulundurulması da kredi’nin çekiminde sorun yaşatmaması için oldukça önemli bir adımdır.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde faiz oranları, konut kredisi ve konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir