Home / Bankalar / TEB Bank / TEB Worldcard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

TEB Worldcard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

TEB Kredi Kartı Kapattırma

Kredi kartı kullanımı oldukça yaygın bir alışkanlığa dönüşmüştür. Hem dünya genelinde, hem de ülkemizde sıklıkla kullanılan kredi kartları, her tülü alış veriş işlemlerimizde bizlere yardımcı olmaktadır. Marketten alınacak olan bir kalıp peynirin ödemesi, oğlunuzun okul taksiti, kızınızın mezuniyet elbisesi ve diğer akla gelebilecek her alış veriş çeşidinde kredi kartlarına başvurulması oldukça olağandır. Bunun temelinde ise mevcut nakit paranın harcamaları karşılamaması ve kartlar aracılığı ile taksit imkanlarına kavuşulmasıdır. Ancak kimi zaman bu kadar avantaj dezavantaja da dönüşebilmektedir.

Hiç geri ödenmeyecekmiş gibi yapılan alış verişlerin akabinde, ay sonunda ödenmesi gereken hesap ekstrelerinin ödenmesinde yaşanacak olan zorluklar, kişileri zor durumlara sürüklemektedir. Çünkü biriken hesaplar bir anda kapatılamaz ve bundan dolayı da aile ekonomiler üst üste gelen faizlerle zor duruma düşer. En nihayetinde içinde bulunulan dönemi kurtarmak ve ayağını yorganına göre uzatabilmek isteyen tüketiciler kredi kartlarını kapatmakta ya da kredi kartlarını kapatıp yeni kredi kartlarına geçiş yapmakta çareyi bulurlar.

https://www.teb.com.tr/tebbonus/teb-bonus-kredi-karti/

Kredi Kartları Nasıl Kapatılır?

Kredi kartlarının kapatılması işlemleri iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bunlardan birincisi, kişinin ilgili bankanın bir şubesine giderek boş bir kâğıda kredi kartı iptal etme dilekçesi yazması ile gerçekleştirilir. Söz konusu dilekçe bankaya teslim edilir ve bir sorun olmadığı takdirde kredi kartı kapatılır.

İlgili  2018 Yılı TEB İhtiyaç Kredileri

Öte yandan ikinci bir yol daha bulunmaktadır. Bu yol ise telefon bankacılığı sayesinde kredi kartı ürününün iptal edilmesidir. Bu durumda kişinin bankayı araması ve durumu bildirmesi yeterli olmaktadır.

Ancak iki seçenekte de ön koşul, kredi kartının içinde herhangi bir borcun kalmaması ile ilgilidir. Yani kredi kartları, içindeki borçlar olmadan kapatılabilmektedir.

TEB Worldcard Nasıl Kapatılır?

TEB aracılığı ile piyasanın kullanımına açılan Worldcard kredi kartı, zamanla kimi müşteriler tarafından kapatılmak istenebilir. Bunun için öncelikle kartın içinde herhangi bir borcun olmaması, şayet borç var ise ya ödenmesi, ya da borç transferi yapılarak kartın boşaltılması gerekmektedir.

Daha sonrasında herhangi bir TEB şubesine giden müşteri kredi kartını kapattırabilecektir. Ayrıca 444 0 666 numaralı telefondan da TEB Worldcard kapatılabilmektedir.

TEB kredi kartı iptali telefon

https://www.teb.com.tr/sizin-icin/0850-200-0-666-teb-telefon-subesi/

Bir önceki yazımız olan TEB Yazarkasa Pos Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

2018 Yılı TEB İhtiyaç Kredileri

2018 yılının ilk günleri ile birlikte bankalar yeni yıla özel birçok kredi kampanyası düzenlemeye başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir