Home / Bankalar / TEB Bank / TEB Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

TEB Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

TEB Sanal Kart Oluşturma

İnternet üzerinden alışveriş yapmak oldukça güzel bir duygudur. Ancak internet üzerinden alışveriş yapanların karşılaştıkları dolandırıcılık ya da hırsızlık olaylarından sonra internet üzerinden alışveriş yapmak insanı fazlasıyla tedirgin etmektedir. İnternet üzerinden her hangi bir hırsızlık ya da dolandırıcılığa mahal veren şey şüphesiz ki; sizin alışveriş yaptığınız sıralarda vermiş olduğunuz kredi kartı numaralarınızdır. Çünkü internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde kredi kartınız ile ilgili bütün bilgileri paylaşmanız gerekmektedir. Bu bilgiler; gerek kredi kart numarası, gerek kart güvenlik numarası, gerek kredi kartı son kullanma tarihi olmaktadır.

CEPTETEB Sanal Kart Oluşturma

https://www.teb.com.tr/tebbonus/sanal-kart/

En önemlisi de şifremizi kullanmamızdır. Aslında yalnızca şifre kullanılsa her hangi bir sorun söz konusu olmaz. Ancak kart numarası ile birlikte şifre kullanıldığı için sorun teşkil etmektedir. Çünkü o kart numarasının şifresi bir hacker tarafından öğrenilmiş olabilir. Bu ise sizin için büyük bir sorundur. Peki, böyle durumlarla karşılaşmamak için hiç mi internet üzerinden alışveriş yapmayacağız? İnternette olan ve yakınımızda bulamadığımız o kadar fazla şey var ki; bunun için internet üzerinden alışveriş yapmamak olanaksız hale gelmiştir. İnternet üzerinden alışveriş yapın yapmasına ama TEB sanal kart ile yapın ve güvenliğinizi sağlayın.

TEB sanal kartın en büyük avantajı; kartın gerçek bir kart olmamasından yönüdür. Evet, doğru duyduğunuz sanal kart gerçek bir kart değildir. Sanal kartın varlığı yalnızca sansal da vardır. Gerçekte öyle bir kart bulunmamaktadır. Ayrıca sanal kartın her hangi bir limiti de yoktur. Siz alışveriş yapmak istediğinizde kendi kredi kartınızdan sanal karta para aktarımı yaparsınız ve bu aktarım sonucunda sanal kartınıza para geçer. Bu parayı internet üzerinde anında ve kolay bir şekilde harcayabilirsiniz. Eğer ki sanal kartınız da kalan bir para varsa bu parayı kendi kartınıza aktarmalısınız. Ayrıca sanal kartın en güvenli yönü; kart numarasının devamlı olarak değişiyor olmasıdır. Yani size bir gün önce ki alışverişiniz de x numarası verilmiş olabilir. Ama bir daha gün verilen numara çok daha farklı olacaktır. Bu sayede de güvenlik yüksek ölçüde sağlanmış olacaktır.

İlgili  Teb Bonus Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Bir önceki yazımız olan TEB Kredi Başvurusu için gerekli evraklar başlıklı makalemizde teb bankası, teb vadeli ve teb vadeli hesap açtırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

TEB

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Müşteri Hizmetleri

İçindekiler1 TEB Müşteri Hizmetleri Numarası2 Müşteri Hizmetleri İletişim3 TEB Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma TEB Müşteri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir