Home / Bankalar / TEB Bank / TEB Yazarkasa Pos Başvurusu

TEB Yazarkasa Pos Başvurusu

TEB Yazarkasa Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB Pos başvurusu; Günlük hayatımız da neredeyse tüm genel ihtiyaçlarımızı alışveriş yolu ile başka kişilerden, kurumlardan temin etmekteyiz. Alışveriş yaparken ürünlerin karşılığında ki fiyatı ya nakit para ile ya da kredi kartları ile yapmaktayız. Kredi kartı nedir? Sorusu bu noktada önemli bir cevaba sahiptir. Kredi kartı bankaların veya finansal kurumlar bizler için tasarladığı, belli bir dönemde kullanılan ve belli bir limiti olan anlaşmalı iş yerlerinden, kurumlardan POS cihazı üzerinden belirlenen limit ve dönem dahilinde alışverişlerde kullanılabilen bir ödeme çeşididir.  Kredi kartı nakit para olmadığı zamanlarda, nakit para görevi görmektedir. Kartlarda bulunan şifreler ise paramızın güvende olduğunun göstergesidir. Alışveriş esnasında kredi kartını POS cihazından geçirdikten sonra şifre işlemi ile para ödemesini yapmış bulunuruz. Bu yüzden şifreyi girerken kimseye göstermemeye ekstra özen göstermeliyiz, çünkü kredi kartları bizim nakit paramız da olduğundan şifrenin kötü niyetli insanlar tarafından bilinmesi paramızı tehlikeye sokacaktır.

Yazar Kasa ve POS Cihazı Nedir?

Yaptığımız alışverişler de ödeme yaparken kredi kartı kullanıyorsak eğer, kredi kartının okutulduğu cihazı sıkça görmüşüzdür. Kimlerimiz ismini biliyoruz kimilerimiz ise bilmiyoruz. Bu gördüğümüz cihazın adı POS cihazı olarak geçer. Aslında ismi Point Of Sale kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Daha teorik olarak POS cihazının tanımını yapalım. Alışveriş yapılırken kullanılan kredi kart geçerli bir kart mı değil mi veya kartın söz konusu alışveriş için limit olarak müsait olup olmadığını bakar. Aynı zaman da bu alışverişin hangi üye işyeri üzerinden, hangi banka tarafından ve hangi kart ile yapıldığını ilgili merkeze ileten, doğrulama sonrasında alışveriş tutarını karttan tahsil ederek ödeme işlemini tamamlayan elektronik bir cihazdır. POS cihazının üzerinde, kartın üzerinde bulunan manyetik bandın veya çipin üzerindeki bilgilerin okunabilmesi için tarayıcı görevi gören ve dış görünüşünde ise dijital bir ekranı ve tuşları bulunur. Çalışma prensibine bakarsak eğer, kontrolleri bağlı bulunduğu merkeze bağlanmak suretiyle içerisinde bulunan yazılım ile gerçekleştirir. Bağlantının nasıl gerçekleştiğine ve kullanım türüne göre POS pek çok çeşit de POS bulunur. Yazar kasa ise üzerine POS uygulaması yüklenebilen, fişi uygulandığı anda veren ve aynı anda satış bilgisini maliyenin veritabanına ileten yeni nesil ödeme kayıt cihazı denir. Yazar kasanın avantajı birçok bankanın POS u üzerine yüklenebilmesidir.

İlgili  TEB Worldcard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

TEB Yazar Kasa POS Başvurusu Nasıl yapabilirim?

Yazar Kasa POS başvurusunu TEB’in web sitesinden gerçekleştirmek mümkündür. Web siteye girdikten sonra ana sayfada ki firmanız için kısmından esnafımı seçerek işleme devam edeceğiz. Esnafa özel menüsünde Teb POS ve üye iş yeri seçeneğine tıklıyoruz. Gelen sayfada ayrıntılı bilgiyi seçtiğimiz de yeni sayfa da pos ürünlerinin yazığı menüden yazar kasa pos’u seçiyoruz. Karşımızda hem seçenekler hem de başvuru için link bulunmaktadır. Linke tıklamamız ile bize başvuru formu gelecektir. Formu doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurarak başvurumuzu tamamlamış oluruz.

TEB Yazarkasa Pos Kampanyaları ve Daha detaylı bilgi için : https://www.teb.com.tr/pos-urunleri/yazarkasa-pos/

TEB Pos Başvurusu Formu için : https://www.teb.com.tr/pos-basvurusu/#step=1

Bir önceki yazımız olan TEB Kredi Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

2018 Yılı TEB İhtiyaç Kredileri

2018 yılının ilk günleri ile birlikte bankalar yeni yıla özel birçok kredi kampanyası düzenlemeye başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir