Home / Kredi Hesaplama1 / TEB Kredi Hesaplama

TEB Kredi Hesaplama

TEB Kredi Hesaplama Aracı

Türk Ekonomi Bankası olarak bilinen TEB’in kredi ürünlerinden faydalanmak isteyenler; aylık ne kadarlık bir ödeme yapacaklarını merak ediyorlar. Birçok kişi de öncelikle bunu sorgulatmak ve daha sonra kendisine en uygun kredinin talebinde bulunmak istiyor. Bu noktada da; TEB kredi hesaplama aracı devreye giriyor. Bu sistem sayesinde insanlar kredi başvurusunda bulunmadan önce; talep edecekleri kredi miktarına göre aylık ödeyecekleri tutarı öğreniyorlar. Böylece yapılacak olan kredi başvuruları da daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor. Buradan çıkan sonuca göre; ya daha az miktarda ya da daha yüksek miktarda kredi talebinde de bulunabilirsiniz. Ya da istediğiniz kredi tutarı, tam da sizin aylık gelirinize uygun bir şekildeyse, başvurunuzu hesaplama işleminden sonra yapabilirsiniz. Kredi hesaplama aracı sayesinde; kullanmak istediğiniz kredi miktarının, ödeme planını da önceden öğrenmiş olacaksınız. Böylece yere daha sağlam basma fırsatı bulacaksınız.

https://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/

TEB Kredi Faiz Oranları

  • İhtiyaç Kredisi Faiz oranı : % 3,12
  • Taşıt Kredisi Faiz oranı    : % 2,65
  • Konut Kredisi Faiz oranı : % 2,58

Dolayısıyla her geçen gün insanlar kredi çekmek istiyor. Fakat faiz oranlarının sürekli düşüp yükselmesini incelemek insanları bazen yorabiliyor. Ayrıca uzun vadede kredi çekme şansından bazen haberleri olmayabiliyor. Bu doğrultuda TEB Bankası kredi hesaplama aracı sayesinde sizde şubeye gitmeden internet üzerinden vadeyi ve aylık taksitle ödeyebileceğiniz miktarı belirterek ne kadar kredi çekebileceğinizi öğreniyorsunuz.Diğer bir yol ise; kredi çekmek istediğiniz tutarı ve vadeyi belirterek ona uygun aylık taksitle ödeyebileceğiniz miktarı görebiliyorsunuz. TEB Bankasının Kredi Hesaplama aracı sayesinde şubeye gidip sıra beklemeden ve yorulmadan internet üzerinden bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Her şeyden önce unutmadan kredi çekip çekemeyeceğinizi öğrenmek için öncelikle kredi notunuzu sürekli olarak takip etmelisiniz.

İlgili  Anadolu Bank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır

CEPTETEB Kredi Hesaplama ve Faiz Oranı

Bildiğiniz üzere TEB’in uygulaması olan CEPTETEB ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyorsunuz. Hemde daha uygun faiz oranları ile TEB’in kendi fazi oranı %3,12 lerde iken CEBTETEB’de ise bu oran %2,79 lara kadar düşebilmektedir. 30.000 TL ye kadar kredi kullanma imkanı da sunmaktadır.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Sigorta Masrafı
5.000 TL 6 2,79% 70 TL
12 2,79% 110,18 TL
24 2,79% 120,83 TL
36 2,90% 171,98 TL

Başvuru ve hesaplama yapmak için tıklayınız.

TEB kredi hesaplama işleminde size 2 farklı yöntem sunulmaktadır. Bunlardan istediğinizi tercih edebilirsiniz. Ancak ilk başta hangi kredi ürününü kullanmak istiyorsanız; ilgili alandan onu seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra hesaplama işlemine başlayabilirsiniz. Birinci seçenekte sizden çekmek istediğiniz kredi tutarı ve vade sayısı istenmektedir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde ilgili alana girdikten sonra; hesapla butonuna basmanız yeterli olacaktır. Sistem tarafından aylık ödeme planınız karşınıza çıkacaktır. Bu arada faiz oranı; TEB tarafından otomatik olarak, güncel veriler dikkate alınarak girilmektedir.

TEB kredi hesaplama aracında kullanılan bir diğer yöntemde ise; sizden bu kez aylık ödeyebileceğiniz miktar üzerinden, bankanın ne kadar bir kredi verebileceği durumunu sorgulamanız sağlanır. Sistem aylık ödeyebileceğiniz tutarı ve vade sayısını girdikten sonra; bankanın vereceği krediyi net bir biçimde öğrenmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Türk Ekonomi Bankası (TEB) Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili  TEB Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Odeabank

Odeabank Kredi Hesaplama

İçindekiler1 Odeabank Kredi Hesaplama Aracı2 Odeabank Kredi Faiz Oranları Odeabank Kredi Hesaplama Aracı Ülkemizde hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir