Home / Kredi / Krediler / Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım kredi kooperatifi öncülüğünde çiftçilere verilen bir tür genel ihtiyaç kredisi olan tarım kredisi, pek çok banka tarafından verilmekte ve çiftçiler için imkânlarını ve işlerini genişletme imkânı tanımaktadır. Verilen bu kredi sayesinde, çiftçiliğe olan ilgilinin arttığı da gözlenmiş ve kredi imkânlarından memnun kalan çiftçiler bu sayede iş çaplarını da kazançlarını da büyütmüşlerdir.

Tarım Kredisi Nedir?

Tarım kredisinin verilmesi ve kullanılmasındaki asıl amaç, firmanın üretim kısmında yer alan tüm eksiklerin giderilmesi olarak belirtilmektedir. Firmanın ihtiyaçlarını karşılamak için gereken pul, genel ihtiyaç kredisi kullanımı ile sağlanmaktadır.

Tarım kredisi kullanıldığı takdirde elde edilen nakit para, işletme içerisinde istenildiği şekilde harcanabilmektedir.

Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım kredisi başvurusu yapılmadan önce başvuru yapacak kişilerin tarım kredisi için ihtiyaçlarını listelemesi ve buna göre işlem yapması tavsiye edilmektedir. Önceden belirlenmiş olan bu ihtiyaçlar doğrultusunda uzun veya kısa vadelerle sunulan tarım kredisi tercihlerinden birine karar verilmelidir. Yapılacak olan bu planlama, kredinin faydalı olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

Kısa vadelerle çekilmesi tercih edilen tarım kredisinin vadesi maksimum 1 sene (12 ay) olmaktadır. Bu tür tarım kredisi kullanılarak tohum, gübre, fide ve kimyevi malzemeler gibi düşük bütçeli ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Düşük maliyetlere sebep olan bu tür harcamaların vadesi de kısa tutulmakta ve tarım kredisi kısa vadeli olarak kullanılabilmektedir.

İlgili  En İyi Memur Kredisi Hangisi

Genel İhtiyaç Kredisi Nedir?

Uzun vadeli tarım kredileri genel ihtiyaç kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Uzun vadeli krediler, üretim aşamasındaki eksikliklerin giderilmesi, büyük ihtiyaçların elde edilmesi ve gerekli olan her şeyin temin edilmesi amaçlanan durumlarda tercih edilmektedir. Büyük bütçeli eksiklerin giderilecek olması ihtiyaç duyulan para miktarını arttırdığından dolayı, ödeme zorluğu çıkmaması açısından genel ihtiyaç kredisi kullanılmakta ve bu sayede düşük faiz ile uzun vadede kredi alınarak tüm eksikler giderilebilmektedir. Üretimin her aşamasında rahatlıkla kullanılabilecek olan uzun vadeli tarım kredisi, diğer bir adıyla genel ihtiyaç kredisi, 1 yıl vade imkânına da sahip olabilmekte, isteğe göre vade miktarı arttırılarak kullanılan kredinin kolaylıkla ödenmesi imkânı verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir