Home / Ekonomi Haberleri / Spot Kredi Nedir?

Spot Kredi Nedir?

Spot kredi konusunda hiç bir duyum ve bilgisi olmayanlar için spot kredi nedir sorusuna cevap arayalım. Spot kredi, alışılagelmiş banka kredilerinden ve ödeme koşullarından farklı bir kredi şeklidir. Bankalar kişisel ihtiyaçlar ve iş yeri finansman ihtiyacı gibi bir çok yerde ihtiyaç duyulabilecek acil finans ihtiyaçlarını taksitlendirme ve faiz koşulu ile müşterilerine sunmaktadır. Banka kredi yöntemleri de eskiye nazaran genelden özele bir yapılanma halinde diyebiliriz. Önceleri bankalar kredi seçeneklerini genel oranlarda tutmakta iken artık bireylerin kredi puanlarına göre kredi miktarını belirlemektedir.

 

Bu kredi puanı uygulaması ile bireylerin faiz oranları, çekebilecekleri kredi miktarı, taksit oranları belirlenmektedir. Kredi uygulamasındaki kredi puan sistemimizden bahsettikten sonra spot kredi nedir uygulamasından bahsedecek olur isek spot kredi, piyasa koşullarındaki gelişmeler de göz önüne alınarak bireylere ve firmalara, kısa ya da orta vadeli finansman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uygulamadır. Avantajları ise vade sonuna kadar faiz oranı değişmez, vade sonunda tek seferde ödenebilir, faiz oranı diğer kredilere göre daha düşüktür.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Kredi taksitlerinde aksama durumu olursa
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir