Home / Bilgiler / Sigortasız Kredi Ne Anlama Geliyor

Sigortasız Kredi Ne Anlama Geliyor

Kredi almak sizlere basit görünse de bankaların müşterilerine uygulamış olduğu prösedörlerden dolayı zorluk çıkabilmektedir.

Sigortasız Kredi
Sigortasız Kredi

Sigortasız Kredi Ne Anlama Geliyor

Öncelikle bilmeniz gereken minimum 6 ay sigortalı çalışmak zorundasınız. Ayrıca alacağınız krediye karşılık ipotek ettirmeniz gereken mülkünüz olmalıdır. İpotek ettireceğiniz mülk fiyatları alacağınız kredi fiyatının 3 te 2 sine denk gelmesi gerekiyor. Sigortasız kredi çekmenin bir başka yolu ise Kefil bulmanız gerekmektedir. Bankalar güven duymadığı kredi çeken şahıslardan ne yazık ki kefil istemektedir. Kefil bulamayan müşteriler ne yazık ki alacağı kredinin olumsuz sonuçlanacağını bilmeleri gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi Türleri Nelerdir başlıklı makalemizde kredi çeşitleri, kredi dosya masrafı ve kredi türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Ekonomist Kimdir? Ne İş Yapar?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir