Home / Bilgiler / Sigorta Olmadan Kredi Alınır mı?

Sigorta Olmadan Kredi Alınır mı?

Tüzel ve bireysel kişilerde sıklıkla görülen finansal ihtiyaçların karşılanması yönünde ki yapmış oldukları bankacılık çalışmalarında sürekli kredi ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle banka kredi başvurusu sağlamaktadırlar. İlgili başvuruların tamamen sağlıklı bir şekilde kurgulanması için sürekli kredi danışmanlığı ile çalışan kişiler uzmanların yönlendirmesi doğrultusunda en iyi şekilde krediye sahip olabilmektedir. Firma sahiplerinin bu konuda en üst düzeyde danışmanlık aldıkları bilinirken bu konuda diğer kişilerin herhangi bir bilgi sahibi olamaması doğrultusunda bilinçsiz şekilde banka kredisi başvurusu yaptıkları bilinmektedir.

Bankacıların ilgili krediyi kabul etmesi açısından önem arz eden birden çok kriterlerin olması ve bu doğrultuda kişilerin herhangi bir araştırma içerisinde olmadan direk yaptıkları bankacılık kredilerinin tamamı olumsuz sonuçlanabilmektedir. İlgili sıkıntıların yaşanmaması için kişilerin muhakkak araştırma içerisinde olmaları ve aynı zamanda bankacılık şartlarını yakından biliyor olması kendileri için en büyük avantajdır. Bu bağlamda yapılacak olan çalışmalar içerisinde bir kişinin yapacağı herhangi bir kredili ürünler içerisinde muhakkak kişilerin kredi notu, sigortalı olması ve mali gelire sahip olması en önemli unsurlar olarak değerlendirilmektedir.

Söz konusu bir kişinin sigortalı olmaması her zaman kredi alamayacağı anlamına gelmese de bilindik olan özel bankalar içerisinde sigorta sürekli istenmektedir. Bu konuda bilinirliği yüksek olmayan bankalarla temasa geçmeniz ve bu doğrultuda kredi istiyor olmanız sizin için çok daha doğru davranış olacaktır. Kredi başvurularında ki ilk şanslarınızı orta ölçekli bankalar üzerinde denemeniz sizin kesin kredi alıp, almayacağınızın belirtisi olacaktır. Sonuç itibariyle bu bankalar kredi vermiyorsa, bilinirliği yüksek olan bankalarında doğal olarak kredi vermesi kesinlikle mümkün olmayacaktır.

İlgili  Konut Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

Abank, Bank pozitif, Odeabank gibi bir çok bankaları deneyerek bu konuda oldukça istikrarlı sonuç elde edebilmeniz mümkündür. Bu bankaların çalışma ilkelerinde herhangi bir sigortalı olma zorunluluğu genel anlamda her zaman olmasa da yoktur. Bu bankalarla çalışacak olan kişilerin kesinlikle tatmin edici ve bu bankalar için yeterli olan bir kredi notu değerlerine sahip olmaları ve bu kulvarda alacakları krediler için geri ödemeye yönelik olacak işlemlerin mali gelir belgeleriyle peşinen ispatlanması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir