Home / SGK / SGK İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

SGK İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Sosyal Sigortalar Kurumu kapsamında hastanelerden, sağlık ocaklarından ve özel hastane ile diğer sağlık kuruluşlarından tedavi gören ve sonucunda, hekimler tarafından verilen ilaçların takibi, sağlık kuruluşları açısından önemli bir anlam ifade eder. 

Çünkü, kişilerin yanlış ilaç kullanımı ve diğer bir çok sorun, hem maddi hem de manevi sorunlara neden olmak ile birlikte bu işin, farklı şekilde kullanılması ile devlet bütçesine ciddi zararlar vermektedir. Bu yazımızda, bu ilaçların maddi sorunlara neden olmaması için ve vatandaşların mağdur olmaması için, ilaç kullanım sürelerini nasıl takip edecekleri üzerinde duracağız. 

4A /4B /4C İlaç Kullanım Süresi Sorgu

Vatandaşların, sağlık bakanlığınca belirlenen ilaçları, kullanım süreleri dahilinde tüketmeleri istenir. Bu durum yukarıda da ifade ettiğimiz gibi, vatandaşların ciddi sorunlarla karşılaşmaması için ve ülke ekonomisine olumsuz etkide bulunmaması için önemli bir durumdur. Çünkü, belirtilen ilaçların günlük kullanım doz ve miktarına bağlı olarak belirli sürede tüketilmesi göz önünde bulundurulmuştur. 

E Devlet İlaç Kullanım Süresi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Bu zamanın aşılması veya önceden dolması durumu, kişilerin ilaçları bilinçli tüketmedikleri anlamına gelir. Ayrıca bu durum, ülke ekonomisi üzerinde ciddi sorunlar yaratabilir ve bir süre için ödenek ayrılan bir ilacın süresi dolmadan 2. bir ilaç alınması ile maddi sorunlar ortaya çıkabilir. İşte bu durumun takip edilmesi ve ilaç kullanım süresinin öğrenilmesi için, öncelikle e-devlet şifrenizle www.turkiye.gov.tr sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. 

İlgili  Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Eğer e-devlet şifreniz yoksa ilgili sayfamızdan nasıl alabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Daha sonrasında alttaki ssk ilaç kullanım süresi sorgulamanızı hemen yapabilirsiniz.  

https://www.turkiye.gov.tr/ilac-kullanim-suresi-sorgulama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? 2019

İçindekiler1 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası1.1 Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajı Nedir?1.2 Teminat Türleri2 Sigorta Nasıl Yaptırılır? Tamamlayıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir