Home / Bilgiler / Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle Araba

Bir çok insan belki de küçük yaşlarından bu yana bir araç sahibi olmanın hayalini kurmuştur. Bazı insanlarda bir aracı olmasını ihtiyaçlarını karşılamak için istemektedir. Her iki neden içinde bir araba satın alınmak isteniyorsa belli bir miktar nakite ihtiyaç olacaktır. Bunun yanı sıra araba fiyatları oldukça artmış durumda. Alınacak araç ikinci el bile olsa fiyatı oldukça yüksek durumda. Sıfır araç alınacak ise illa nakit paramızın olmasına gerek yok. Sıfır araba satan bayiler bizlerin adına bankalardan kredi hizmeti alabiliyor. Yani bu şekilde araç satın alabiliyoruz. Fakat bankalarla geçmişte sıkıntılar yaşamış isek yada borcu devam etmekte olan kredilerimiz var ise bu kredi hizmeti verilmiyor ve bu şekilde de araç satın alamıyoruz.

Araba satan bazı galeriler bu durumu göz önünde bulundurarak senetle araba satma kararı aldı.

Eğer hiç bir şekilde araç sahibi olamıyor iseniz size senetle araba satacak olan galeriyi bularak aracınızın sahibi olabilirsiniz. Bu tip yerlerde genellikle bankaların sistemi kullanılmaktadır.

Senetle araba satan galeriler

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Araç senetle ile satın alınacak ise aracın normal fiyatının üzerinde bir değer biçiliyor. Bunun nedeni ise aracın senetle satıldığı için kar edilmesi. Galeriler peşin fiyatının daha da üstünde bir fiyata senetle araba satmaktadır. Tercih ederseniz sizde bu şekilde araba satın alabilirsiniz. Senetlerin aylık ödemesi de genellikle aydan aya olarak belirlenmiştir. Yani her ay belirlenen tutarın galeriye ödenmesi gerekiyor.

İlgili  Geleneksel Para Politikası Aktarım Mekanizması Nedir?

Aracınızın fiyatı sizin aylık yapabileceğiniz maksimum miktara bölünerek sizlere ödeme planı çıkartılır. Kaç aya tekabül ediyor ise o kadar senet hazırlanır ve ödeme miktarına sizin ödeyeceğiniz miktar yazılır. Her ay yaptığınız ödeme sonucunda bir senet alırsınız.

Aracın satışı noterde sizin üzerinize verilecektir. Fakat satılmaz damgası vurulacaktır. Aracın borcu ödenip bittiği zaman araç sizin tamamen sizin üzerinize olacaktır.

Senetle araba satan yerler genellikle Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde görülmektedir. Senetle araba satan yerler için bulunduğunuz ildeki galerilere sormanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2019'da Banka Sınavları Ne Zaman Olacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir