Home / Genel / Şase No Sorgulama Kolay Yöntemi

Şase No Sorgulama Kolay Yöntemi

Şase No Sorgulama

Şase no sorgulama, motorlu araçlar ile ilgili bilgilendirme yapılmak istenen kişiler, sorgulama işlemi yapımı esnasında araç şase numarası kullanımı yapması imkanı da bulunmaktadır. Kişi aracı ile ilgili olarak elinde bulunan yalnız şase numarası bilgisi var ise bunun ile araç sorgulama yapması da mümkündür. Araç şase numarası aracın iç kısmında genel olarak motorun kaput kısmı altında yer alan veya iskelet kısmının her hangi bir noktasında yazılmış olan benzeri olmayan araç kimliği olarak bilinir. Aracın bu kimliğinin bir benzeri olmadığından, sunulan hizmet dolayısı ile bu açıdan yalnız araç plakası yardımı ile değil de aynı şekil de araç şase no sorgusu ile araç detay ve bilgi sorgu işlemi yapılmış olarak da kendi araçları ile ilgili bilgi edinmeleri de mümkün olur.

Şase No Sorgulama Yapılma Yöntemi

Şase no sorgulama, elektronik ortam yoluyla yapılması mümkün olan şase no sorgulama işlemi özellik olarak motorlu taşıt kaza veya değişen parça sorgulama işlemi için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ nin kendi internet online sayfası ile bu hizmet sunulması mümkün. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin ilgili web sayfasında birey araç şase numarası ile kendi araç sorgulama işlemleri yapmaları ile ilgili hizmetler listeli olarak karşımıza çıkar. Yayında olan site hizmetleri içerisinde ki kişiler, kendi ihtiyaç şekilleri yönü itibariyle araç şase no sorgu yardımı ile araç sorgulama işlemi yapmaları da imkan dahilindedir.

İlgili  Zeyilname Nasıl Düzenlenir?

Şase No Sorgu İçeriği

Şase no sorgulama, buna ek olarak da araç şase no sorgulama işlemi ile araç kaza detay bilgilerine erişim sağlamak isterse, kişi cep telefonu üzerinden sadece şase numarası yazması ve istenilen numaraya yollaması yeterlidir.

Şase no sorgulama, aracın şase numarası yazıldıktan sonra kişilerin SMS ile mesaj yazarak 5664’ e göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen mesaj sonrasında sistem içerisinde işlem gerçekleştirmesi ile araç şase bilgisine ait olmuş olan bir kaza durumu olup olmadığına bakılacaktır. Bunun sayesinde sms yollaması yapılan kişiler için araç durumu ile ilgili bilgi ve detay kısımları cevap olarak gönderimi sağlanarak araç sahipleri için kaza hali ile ilgili bilgi sağlaması yapılır. Elektronik ortam üzerinde sunulmuş olan bu hizmet çeşitleri yalnız araç kaza hali sorgulama yapma ile ilgili bir servis olmamakla birlikte, bu şekil de hem öyle kullanışlı ve hem de pratik bir tek hizmete sonucuna ulaşım sağlamak için yazılım içeriği olarak hemen bir başlangıç olarak internet erişimi bağlantısı ile sigorta bilgi ve gözetim merkezi resmi online web sayfasına giriş yapabilir ve bu site de hangi konular da sorgulama yapılacak ise bunu kişiye sağlayarak araç sorgulama ihtiyaçları içinde bu hizmetler içinde fayda sağlaması mümkün olabilir.

Şase no sorgulama, birey bilgi sağlaması yapabilmek için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin servis numarası üzerinden yapılacak olan bütün araç sorgulama çeşitleri için ücretlendirme yapacaktır. Bu nedenle yapılan her sorgu çeşidi için belirli bir işlem bedeli ödemesi gerekir. Bu ücretlendirme çeşidi ise kişi cep telefonu içerisinden tahsil edilmesi nedeniyle ilgili telefon faturası içeriğine yansımaktadır. Böylelikle yapılmış olan işlemler için dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkatli ve doğru bir şekil de ilerlendiği zaman her hangi bir sorun oluşumu olmadan konu ile ilgili sorgulama işlemi gerçekleşebilir. SMS ile şase no sorgulama işlemi sadece cep telefonları üzerinden olmamakla birlikte en kolay erişim şekillerinden birisini cep telefonu oluşturuyor.

İlgili  İşsizlik Maaşı Almak İçin Gerekli Evraklar

Bir önceki yazımız olan 2019'da Banka Sınavları Ne Zaman Olacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir