Home / Kredi Kartları / Sanal Kart Nedir ve Nasıl Alınır?

Sanal Kart Nedir ve Nasıl Alınır?

Sanal Kart Nedir ve Nasıl Alınır?

Sanal Kart Nedir?

İnternet ortamında alışverişi daha güvenli bir hale getirmek için tüm bankalar tarafından oluşturulmuş olan ve aslında fiziksel olarak varlığı olmayan bir karttır. Sanal kart internet alışverişlerinde kullanılabilmekte olup, başka hiçbir yerde kullanılmasının imkanı bulunmamaktadır.

Sanal Kart Nasıl Alınır?

Sanal kart alımı için her hangi bir banka seçimi yapmalısınız. Bu banka seçimini hangi bankanın kredi kartına sahipseniz ona göre yapmalısınız. Çünkü; sanal kartınıza para aktarmanız gerekecektir. Aynı bankaya sahip olan iki banka kartı arasında daha kolay gidiş gelişler olmaktadır. Sanal kart sahibi olmak için hangi bankayı seçmişseniz; o bankanın internet sitesi üzerinden yalnızca sanal kart başvurusunda bulunmalısınız. Sanal kart başvurusunda bulunmanızdan sonra bilgilendirileceksiniz. Bilgilendirmeniz yapıldıktan sonra siz de bir sanal kart sahibi olacaksınız.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kart kullanımında aslında öncelikle yapılması gereken bir sanal karta sahip olmaktır. Sanal karta sahip olmak için de bir kredi kartınızın olması gerekmektedir. Daha sonra sahip olduğunuz kredi kartı internet sitesi üzerinden sanal kart başvurusunda bulunmalısınız. Sanal kart başvurusun onaylandığında sanal kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sanal kart kullanımının asıl amacı güvenliktir. Yani amacımız, güvenli bir şekilde kredi kartı bilgilerini gizlemektir. Peki, sanal kart kullanıcılarının hesapların da 10.000 tl bulunuyorsa, bu hesabın tamamının olduğu bir banka kart şifresini ve kullanıcı adını internete vermek ne kadar doğrudur? Hesaplarında ki 10.000 tl sabaha yok olabilir. Bu bilindiğinden dolayı elbette ki bu kadar para olan bir kredi kartı internet üzerinden kullanılamaz. Bu durumda bir sanal kart çıkartırız ve almak istedimiz ürün ne kadar ise; sanal kartımıza da o kadar para miktarı artırımı gerçekleştirmelisiniz. Mesela alacağınız ürün 1000 tl. O halde 10.000 tl içinden yalnızca 1000 tl değerinde ki tutarı sanal hesabınıza aktarımanız gerekmektedir. Bu aktarma işlemini banka şubesine giderek ya da bankayı arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca eğer ki sanal kartınızda belli miktarda bir para kalırsa; o halde sanal kartta ki para esas karta aktarılabilir.

İlgili  Paraf Kredi Kartı Başvurusu Halkbank

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapı Kredi World Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı Borcu Sorgulama

İçindekiler1 World Kredi Kartı Borcu Sorgulama2 Yapı Kredi Borç Sorgulama Telefon World Kredi Kartı Borcu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir