Home / Bilgiler / Şahıslar Kredi Kartı Borcunu Ödemezlerse Ne Olur

Şahıslar Kredi Kartı Borcunu Ödemezlerse Ne Olur

Ekonomik sıkıntılarda bankalar bizlere kucak açsa da bu kucak açmaya ilgi göstermediğiniz takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bankalardan alınan kredi ve kredi kartları ödeneceği için sizlere temin edilir. Ödenmeme durumlarında ise ilgili mevzuatlar işin içine girerek suyun rengi giderek koyulaşmaktadır.

Şahıslar Kredi Kartı Borcunu Ödemezlerse Ne Olur?

Kredi kartları günümüzde hemen herkeste bulunan ekonomik bir nakit aracıdır. Yapılan alışverişler hesap kesim tarihinde bizlerin ne kadar borcu olduğunu göstermektedir. Ekonomik sıkıntılar baş gösterdiğinde ise bizlere yine devlet el uzatarak sadece asgari ödeme tutarını ödeyebilirsiniz demiştir. Tabi sadece bunu ödemek ana tutarın faiz işlememesini engellememektedir.

Dolayısı ile paranız olduğunda ana borcu kapatmanızı öneriyoruz. Bu şekilde asgari ödeme tutarını ödeyenler yasal takipten kurtulmaktadır. Bunu da ödenmediği takdirde yasal takip ve kara liste sizlere ulaşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Türleri Nelerdir başlıklı makalemizde kredi çeşitleri, kredi dosya masrafı ve kredi türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Çek Nasıl Tahsil Edilir?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir