Home / SGK / Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Sağlık Sigortası Teminatları

Sağlık sigortası, sigortalı olan bir kişinin ani hastalanma veya kaza sonucu yapmış olduğu sağlık masraflarını telafi etmek amacıyla uygulanan bir hizmettir. Bu sağlık sigortası hizmeti sayesinde artık insanlar sağlık için yapmış oldukları masrafları telafi edebilmektedir. Böylece yaralanan veya hastalanan kişide oluşan tüm riskler belirlenmiş olan limitler doğrultusunda karşılanmaktadır. Üstelik bu sağlık sigortası, sigortalı olan kişilere hastane ve doktor seçme fırsatı tanıdığı için ve ihtiyaçlara uygun olduğu için teminat kapsamı geniş olan bir poliçe arasında yer almaktadır. Bu sayede artık sigortalı hastalar istedikleri hastanelere giderek istedikleri doktora muayene olabilmektedir. Kapsamı çok geniş olan bu teminat sayesinde insanlar artık sağlıklarını güvence altına almışlardır.

Sigorta Teminatları Nelerdir?

Sağlık poliçelerinde uygulanan sigorta teminatları 2’ye ayrılmaktadır. Bunlar yatarak ve ayakta tedavi teminatlarıdır. Bu her iki teminat sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Böylece bu iki hizmet sayesinde artık hastalar istedikleri şekilde özel sağlık sigortası yaptırarak muayene olabilme fırsatı yakalamışlardır.

Özel Sağlık Sigortası

Yatarak Tedavi Teminatı

Bu teminat sistemi, sigorta sözleşmesinde yer alan plan tablosuna göre uygulanmaktadır. Böylece yatarak tedavi teminatı hizmetinde artık günlük hastane gibi acil işlemleri gerektiren ve teminat kapsamında yer alan tedavi harcamaları yer almaktadır. Ayrıca bu teminat masrafları yoğun bakımdan ünitelerinden karşılanacak olan tedavileri, hastanın yatmış olduğu oda ve yemek masrafları, hastaneden alınan hizmetler ve daha birçok masrafları karşılamaktadır. Bu sayede artık hastalar bu sigorta sayesinde sağlık için masraf etme derdinden kurtulmuşlardır.

İlgili  SGK İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi teminatı tek başına verilmediği için yatarak tedavi teminatı işe birlikte verilmektedir. Bu tedavi teminatının da kapsamı çok geniş olduğu için insanlar en uygun sigorta teminatına sahip olarak sağlıklarını güvence altına almaktadırlar. Buna göre ayakta tedavi teminatı masrafları arasında fizik tedavi masrafları, tanı amaçlı yapılan incelemeler, hastaya verilen ilaçlar, doktor muayenesi gibi masraflar yer almaktadır. Bu masrafların hepsi karşılandığı için artık hastalar yatarak tedavi teminatı ile birlikte ayakta tedavi teminatı hizmetinden çok rahat bir şekilde yararlanabilme imkanına sahip olmuşlardır.

Bir önceki yazımız olan Bayilik (Franchise) Nedir? başlıklı makalemizde bayilik ve Franchise hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

İçindekiler1 Özel Sağlık Sigortası Nedir?1.1 Özel Sağlık Sigortası Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler1.2 Özel Sağlık Sigortasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir