Home / PTT / PTT Sigorta Hizmetleri ve Fiyatları 2019

PTT Sigorta Hizmetleri ve Fiyatları 2019

PTT Sigorta Nedir?

PTT sigorta; PTT şubelerinden sigorta ihtiyacı olan müşterilerin, geniş ürün seçeneği ile kısa sürede uygun fiyata sigorta yaptırabilmesini sağlayan bir sigorta hizmet çeşididir. PTT Sigorta ülke genelinde bulunan bütün PTT şubelerinden, PTT müşteri hizmetlerinden ve PTT’nin web sayfasındaki iletişim adresi üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Geniş ürün seçeneği, uygun fiyat uygulamaları, kolay ulaşılır olması ve basit bir şekilde yapılabilen sigorta imkanı sunması açısından da avantajlı durumda bulunmaktadır. Sigorta yaptırmak isteyen müşterilerin bütçelerine ve ihtiyaçlarına en uygun şekilde işlem yapılmaktadır. Bunun yanında PTT şubelerinin bütün yurt genelinde yaygın olarak en küçük yerleşim birimlerinde dahi bulunması, sigorta hizmeti almayı isteyen müşteriler için çok avantajlı bir durum yaratmaktadır. PTT Sigorta AXA Sigorta Mapfre Genel Sigorta, AİG Sigorta, Ankara Sigorta, HDI Sigorta, Grupama Sigorta, Generali Sigorta, Güneş Sigorta, Ray Sigorta, Unico Sigorta ve Türk Nippon Sigorta şirketlerinin hizmetlerine de aracılık etmektedir.

PTT Sigorta’nın Sigorta İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sigorta yaptırmak için PTT Sigorta tercih edildiğinde işlemler basit ve kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Sigorta işlemlerini PTT sigortadan yaptırabilmek için öncelikle en yakın PTT şubesine gitmek gerekmektedir. İhtiyaca uygun olan sigorta ürün tercihine bağlı olarak, görevlilere başvurulmaktadır. Uygun olan sigorta seçeneği ödeme seçenekleri belirlenip, ödeme yapılarak PTT Sigorta hizmetlerinden kolaylıkla yararlanılabilmektedir. Sigorta işlemi yapılırken sonrasında mağdur olmamak için doğru bilgi vermek, poliçenin sağlıklı düzenlenmesinde oldukça önemlidir. Bunun yanında sigorta poliçesinin detaylı bir şekilde incelenip, sahip olunan hakların bilinmesi sigorta yaptırılan üründe karşılaşılacak hasar durumlarında, sigorta şirketi ile kurulacak ilişki için oldukça önemlidir. PTT sigorta kanalı ile sigorta yaptırdıktan sonra ilk prim ödemesi yapılıp, ödeme şekline göre ilk ödeme yapıldıktan sonra poliçe yürürlüğe girmektedir. PTT sigorta hizmetlerinden yararlanmanın avantajlarından bir tanesi de sigorta asistanım uygulamasıdır. Sigorta asistanım uygulaması daha önce yaptırılmış sigorta poliçelerinin yenileme tarihi geldiğinde, otomatik olarak bir ay öncesinde müşterilere teklif sunup, satın almaları için yönlendiren bir yardımcıdır. Sigorta asistanım müşterilerin kendilerinden istenen bilgileri sisteme girmeleri sayesinde yararlanabilecekleri bir hizmettir.

İlgili  PTT Çalışma Saatleri 2019

PTT Sigorta Hizmet Çeşitleri

Zorunlu trafik sigortası: 

Zorunlu trafik sigortası PTT sigorta kapsamında yapılabilecek sigorta çeşitlerindendir. Müşterilerin araçlarının istenmeyen bir kaza durumuna oluşabilecek hasarlarını karşılayan trafik sigortası hizmetidir. Bunun yanında araçlarda sigorta süresi dolan veya sigortası olmayanlar tespit edildikleri andan itibaren trafikten men edilmektedirler. Zorunlu trafik sigortası PTT sigorta güvencesi ile yaptırılarak trafikte güvenli hareket edilebilmektedir. En uygun trafik sigortası fiyatları için buraya tıklayınız.

Kasko sigortası:

Kasko sigortası yeni alınan ya da kullanılan aracın başına gelebilecek sıkıntılı durumlara karşı yapılabilecek sigorta hizmetlerindendir. Trafikte yaşanabilecek maddi hasarlı trafik kazalarına karşı, araçlara sağlanacak bakım hizmetleri yanında çekici ve kiralık araç hizmetlerinden de bu uygulama sayesinde ücretsiz yararlanılabilmektedir. Kasko sigortası araçları yanma, çalınma gibi bir çok riske karşıda korumaktadır. PTT kasko için daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Konut Sigortası:

PTT Sigorta aracılığı ile yapılabilecek konut sigortası, sahip yada kiracı olunan evlerin yangın, yer kayması, fırtına, sel, su baskını, deprem, hırsızlık, yeraltı sularının vereceği hasarlar, elektronik eşyalarda oluşan zararlar, kara ve hava taşıtları çarpması sonucu oluşabilecek zararlar, gibi istenmeyen birçok duruma karşı önlem alınmasını sağlayan sigorta hizmetlerinden bir tanesidir. Bunun yanında konut sigortası sayesinde hasar yaşanılan durumlarda su tesisatı, elektrik, çilingir, cam ve benzeri tamir işleri halledilebilmektedir. PTT en uygun konut sigortası teklifleri için buraya tıklayınız.

İlgili  PTT Kredi Başvurusu

DASK zorunlu deprem sigortası: 

Ülkemizde deprem sigortası zorunlu hale getirilmiştir. Su, elektrik ve doğalgaz abonelik işlemleri sırasında da sigorta yaptırma şartı aranmaktadır. PTT sigorta aracılığı ile yapılabilecek zorunlu deprem sigortası, olası deprem sonrasında oluşabilecek konut hasarlarını, nakit olarak karşılamak için devlet tarafından oluşturulan bir sigortadır.

Eşya sigortası:

Eşya sigortası konutlarda bulunan eşyaların meydana gelebilecek doğal afetlere, bunun yanında hırsızlık, tesisat sorunları, evi su basması gibi birçok zararlı etkilere karşı korumak amacıyla yapılmaktadır.

Kanser sigortası: 

Kanser sigortası bireylerin kendi sağlıklarını korumak adına belli bir yaşta iken ilerisini düşünerek, belirli hastalıklara karşı sağlıklarını güvence almalarını sağlayan sigorta hizmetlerinden birisidir. Kanser sigortası inme, kanser, kalp krizi, atar damar hastalıkları, böbrek yetmezliği, hayati organ nakli, körlük, koma ağır yanıklar, çoklu skleroz ve felç gibi hastalıkları kapsamaktadır.

Cüzdan sigortası: 

Bu sigorta çeşidi ile PTT den maaş alan müşterilerin banka ve kredi kartlarının çalınması ve kaybolması durumunda yapılan harcamalardan doğan bütün zararlar, sigorta kapsamında sayılmaktadır. Cüzdanda bulunan şahsi belgeler ve ödeme kartları ile bunların yeniden çıkartılma başvuru ücretleri de sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Nazar sigortası: 

Nazar sigortası sigortalının hayatsal olarak beklenmedik şekilde başına gelebilecek kazalara karşı yapılabilen sigorta çeşididir. Nazar sigortasında poliçede belirtilen limitler dahilinde tedavi masrafları ve tazminatlar sigortalıya ödenmektedir.

Huzur sigortası: 

Huzur sigortası tüm aile fertlerinin yaralanmalar, beklenmeyen hastalıklar, hırsızlıklar ve kazalara karşı sigorta yaptırılması imkanı sunan, bir sigorta çeşididir. Yaşanan sıkıntılı durumlar poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılanmaktadır.

İlgili  Çocuk Parası Ne Zaman Yatar? PTT’den Sorgulama Yapma
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

PTT Kart Hesap No Kartın Neresinde Yazar? [ÇÖZÜLDÜ]

İçindekiler1 PTT Kart Hesap Numarası Kartın Neresinde Yazıyor?1.1 PTT Kart Hesap Numarası Kaç Hanelidir?1.2 PTT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir