Home / PTT / PTT Çalışma Saatleri 2019

PTT Çalışma Saatleri 2019

PTT Çalışma Saatleri ile ilgili tüm detayları bu sayfada bulabilirsiniz. Devlet kurumlarının belki de her gün kullanılanı PTT, artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Birçok konuda işimizin görülmesi açısından yararlı olan PTT ile oldukça karlı çıkabiliyoruz. Örneğin su veya elektrik faturalarımızı yatırırken, e-devlet işlemlerimizi yapmak için şifre alırken, herhangi bir noktadan başka bir noktaya para gönderirken sürekli olarak kullanmaktayız. Ayrıca birçok işlemi yine PTT şubelerinden yapabilmekteyiz. Açılımı Posta ve Telgraf Teşkilatı anlamına gelen ve bizlere sonsuz sayılabilecek şekilde hizmet vermeye devam eden bu kuruluş birçok konudan bizlere kolaylık sağlamaktadır. Devlet kurumlarının müşterilere sürekli olarak açık olması, vatandaşlarının gerekli işlemlerini görmesi ve düzenli bir şekilde işlerliği sağlaması son derece önemlidir. Her noktada binlerce şubesi bulunan PTT ile istediğiniz işlemi anında yapabiliyorsunuz. [1]

PTT Çalışma Saatleri 2019

PTT Şubelerine giderek kendi özel hatları olan PTT Cell kullanım sözleşmesi yapabiliyorsunuz. PTT’ye ait olan bu hatlar ile oldukça indirimli fiyatlara konuşabiliyor ve avantajlar yaralanabiliyorsunuz. Aynı zamanda PTT’nin bir kolu olan PTT Kargo ile istediğiniz bir noktadan diğer bir noktaya ürünlerinizi gönderebiliyorsunuz. Hizmet ağı en geniş olan kuruluşlardan biri olan PTT, sizler için her noktada hizmet vermeye devam etmektedir. Türkiye’de belki de ulaşım ağı olarak en geniş çaplı yayılma alanına sahip olan kurumdur. Neredeyse her ilçede bulunan PTT şubeleri ile birçok konuda avantajlı konuma geçebiliyorsunuz. Tüm bu imkanlardan yararlanabilmek ve işlerinizi en iyi şekilde görebilmek için PTT çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde faaliyet göstermedikleri bir zaman diliminde gidebilir ve işlerinizi yarım bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Bunların yanı sıra http://enyakinptt.ptt.gov.tr/Enyakinptt/ buradaki linke tıklayarak en yakın PTT şubesini bulabilir ve saat kaçta açılıp kapandığını görebilirsiniz.

İlgili  PTT Kargom Nerede? - Gönderi Takip Sorgulama

PTT Mesai Saatleri

Devlet kurumlarımızın gün içerisinde en çok işlek olduğu noktalar olan PTT şubeleri, tüm Türkiye üzerinde hizmet veren sadece birkaç kuruluştan bir tanesidir. Bu özelliği ile en ücra noktalara bile gitmişler, insanlara hizmet vermeyi amaçlamışlardır. İsteyen herkesin kullanımına açık olan PTT şubeleri ile yapabileceklerimizde sınır olmaması, dilediğimiz gibi kullanım özgürlüğü sunulması oldukça işimize yaramaktadır. Son zamanların en gözde işlem yapma noktalarından biri olan elektronik ortamlarda e-devlet üzerinden bir sorgu gerçekleştirmek veya herhangi bir bilgiyi elde etmek için yine PTT şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Buradan adınıza özel olarak e-devlet şifresi alacak ve işlemlerinize öyle devam edeceksiniz. Fatura tahsilatı veya kira ödemesi gibi daha birçok işlemi PTT şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu hizmetlerden en verimli şekilde yararlanabilmek için konumunuza en yakın noktada bulunan PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Tabii bunun için PTT’nin mesai saatleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Eğer öğrenmek isterseniz yazımızın devamını okuyunuz. Ayrıca PTT Sigorta hakkında detaylı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

PTT Açılış ve Kapanış Saatleri

Posta ve Telgraf Teşkilatı üzerinden istediğiniz işlemi gerçekleştirebilme gibi bir imkana sahipsiniz. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde bu kurumun imkanlarından yararlanabilir, herhangi bir noktada ödeme yapabilir veya adınıza gelen paraları çekebilirsiniz. Aynı zamanda bir banka gibi ATM hizmeti de vermeleri hizmet anlayışında sınır tanımadıklarının göstergesidir. PTT’nin bizlere sunmuş olduğu imkanlar bu kadar fazlayken ve önemliyken onun hizmetlerinden faydalanmamak akıl işi gibi gözükmüyor. Siz de PTT ile herhangi bir işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikli olarak PTT’nin açılış ve kapanış saatleri çerçevesinde en yakında bulunan şubeye gitmelisiniz. Bu sayede işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Daha kolay erişim sağlayabilmeniz açısından adres ve telefon numaralarını da yazımızın sonuna eklemeyi ihmal etmedik.

İlgili  PTT Sigorta Hizmetleri ve Fiyatları 2019

İstanbul Avrupa Yakası PTT Başmüdürlüğü

  • Hafta içi Çalışma Saati: 08.30 – 12.30 / 13.30 – 16.30
  • Hafta Sonu Çalışma Saati: kapalı
  • Adres: Hobyar Mahallesi Yeni Postane Caddesi No: 25 Sirkeci – Fatih İstanbul
  • Telefon: 0 (212) 526 12 00

İstanbul Anadolu Yakası PTT Başmüdürlüğü

  • Hafta içi Çalışma Saati: 08.30 – 12.30 / 13.30 – 16.30
  • Hafta Sonu Çalışma Saati: kapalı
  • Adres: Caferağa Mah. Albay Faik Sözdener Sok. 1 Kadıköy, İstanbul
  • Telefon: 0216 700 25 25
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

PTT Kart Hesap No Kartın Neresinde Yazar? [ÇÖZÜLDÜ]

İçindekiler1 PTT Kart Hesap Numarası Kartın Neresinde Yazıyor?1.1 PTT Kart Hesap Numarası Kaç Hanelidir?1.2 PTT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir