Home / Kredi / Krediler / Pilotluk Kredisi Nedir? Pilot Kursu Ücretleri?

Pilotluk Kredisi Nedir? Pilot Kursu Ücretleri?

Pilotluk Kredisi Nedir? Pilot Kursu Ücretleri?

Her geçen gün büyüyen uçak filoları nedeniyle pilot ihtiyacı artan hava yolu şirketleri pilot arayışına girişince bankalardan da buna paralel olarak pilot olmak isteyenlere yönelik çeşitli kredi imkanları sağlandı. Pilotluk kredisi adı altında sunulan bu krediler, pilotluk kursuna gidecek olanlara cazip fırsatlar sunuyor. Pilot olabilmek için pilotaj kursuna katılması gereken adayların 17 yaşını doldurmuş, 35 yaşından gün almamış ve en az lise mezunu olmaları gerekiyor. Pilot maaşları yaklaşık 5000 lira civarında olduğundan pek çok kişi pilot olabilmek için bu kurslara gitmeyi istiyor.Pilotluk kredisi nedir sorusu birçok pilot adayının yüksek kurs ücretleri karşısında ilgisini çeken bir soru. Şu anda birkaç banka tarafından uygulamaya konan pilotluk kredisi için detayları yazımızda bulabilirsiniz.

PİLOT KURSU ÜCRETLERİ NE KADAR

Pilotaj kursu ücretleri birçok kişinin karşılayabileceği miktarı aşıyor. Yaklaşık 50 bin Euro civarında olan bu kurs ücretlerini banka kredisiyle ödemek, bankaların sunduğu avantajlarla birçok kişi için daha cazip hale gelmiş durumdadır. Kursu alacağınız kuruma göre pilot kursu ücretleri değişkenlik gösterebilirken, kursların anlaşma yaptığı bankalar ve bu bankaların sunduğu pilotluk kursu kredi olanakları da değişkenlik gösteriyor. Üniversite eğitimi almış ve İngilizce bilen pilot adayları öncelikli olarak iş bulabilirken, pilotaj eğitimi için üniversite mezuniyeti şartı bulunmuyor. 24 ay süren pilotaj eğitimine başlayabilmek için birçok kurs bir mülakat sürecinde gerçekleştirebiliyor. Kurs sonunda belli sınavları geçen adaylar pilot olmaya hak kazanıyor.

İlgili  Asgari Ücretle Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

PİLOTLIK KREDİSİ DETAYLARI

Bankaların verdiği pilotluk kredisi incelendiğinde genellikle pilot adayının eğitim aldığı süre içerisinde yapacağı ödemelerin düşük olduğunu veya bu süreçte hiç ödeme alınmadığı görülmektedir. İşe başlama ihtimali ve sonrasında yüksek maaş oranları kazanacak bu kişilere bankalar, 24 ay boyunca düşük ödeme alırken 24 ay sonunda ödemelerin tamamını 72 ay gibi bir süreye yayarak da geri alabiliyorlar. Özellikle Denizbank ve Akbank’ın pilotaj eğitimi için kredi verdiği görülürken, eğitimi alacağını kurumun da çeşitli bankalarla anlaşması olabiliyor. Deniz bank pilot adaylarına 18 ay boyunca kredinin sadece %5’lik kısmı olan 280 TL yi ödemeleri, 54 ayda ise 3675 TL ödeme seçenekleri sunarken, Akbank da benzeri bir uygulama yürütüyor.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde faiz oranları, konut kredisi ve konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir