Home / Bilgiler / Paypal Hesabıma Nasıl Para Aktarırım?

Paypal Hesabıma Nasıl Para Aktarırım?

Paypal Hesabıma Nasıl Para Aktarırım?

Paypal çevrimiçi para aktarımı için en ideal sistemdir. Paypal ile çok kolay bir şekilde para yatırabilir ve çok kolay bir şekilde para alabilirsiniz. Paypal hesabınızın çalışma sistemine göre öncelikle bir paypal hesabı açmanız gerekmektedir. Paypal hesabınızı internet sitesi üzerinden paypal kayıt ol bölümünden yapabilirsiniz. Paypal kaydınız gerçekleştirilirken size kredi kartı bilgileriniz sorulacak. Kredi kartı numaranız, iban numaranız, müşteri numaranız, güvenlik numaranız, son kullanma tarihi gibi kredi kartı bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra hesabınızı onaylamalısınız. Hesabınızda düzenli bir para akışı söz konusu olacaksa hesap tanımlamanız önemlidir. Bunu elektrik ya da internet faturası ile yapabilirsiniz. Paypal hesap tanımı için elektrik, doğalgaz veya internet faturasından son üç aya ait olan faturalardan her hangi birinin fotoğrafını çekerek paypala yükleyin. Ve tanımlama adımlarınızı gerçekleştirin. Bu işleminizden sonra paypal üzerinden çok rahat para transferi yapabileceksiniz.

Bir paypaldan bir paypala para transferinin yapılabilmesi için yalnızca paypalın kayıtlı bulunduğu e mail adresi gerekmektedir. Paypalın kayıtlı bulunduğu e mail adresi kullanılarak bir paypala ödeme de bulunabilir. Ödemeler saniyeler içinde hesaplar arasında aktarılacaktır. Ve parayı gönderen kişinin hesabından, ödeme yapıldığı an düşecektir.

Peki, her hangi bir transfer söz konusu olmadan, kendi paypal hesabımıza nasıl para aktarabiliriz? Kendi paypal hesabımıza ancak kredi kartı üzerinden para aktarabiliriz. Bu nedenle paypala para aktaracağımız zaman da kredi kartımızda paranın bulunması gerekmektedir. Paypala ücret aktarımı yaparken izleyeceğimiz yollar şu şekildedir; öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız, sol üst köşedeki witdraw yazısına tıklamalısınız. Daha sonra en üst menüde bulunan Windows yazısına tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza bir sayfa gelecek. Bu sayfada;  transfer funds to you card yazacak. Bu seçeneği de tıkladıktan sonra kartınızdan paypala ne kadar para havale etmek istediğinizin tutarını girmelisiniz. Tutarı girmenizden sonra hızlı bir şekilde paypalınıza para aktarılacaktır.

İlgili  İdari Kanun ve Yasal Takip Nedir?

Paypalda olan paraları çekmek için ise bir paypal kartı çıkarmanız gerekmektedir. Bu paypal kartını çıkardıktan sonra ücretinizi tüm TEB şubelerinden çekme imkânınız bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir