Home / Genel / Paykasa Kart Nedir Nasıl Satın Alınır?

Paykasa Kart Nedir Nasıl Satın Alınır?

Paykasa Nedir?

Paykasa kart, yetkili temsilciler aracılığı ile satışa sunulan ve önceden yüklenen paraların alış verişlerde kullanılmasına imkan sağlayan bir alış veriş gerecidir. Paykasa kart tek kullanımlık bir karttır. Satın alınan kartlara defalarca yükleme yapılması gibi bir durum söz konusu değildir. Kartlar tek seferde içerisindeki paralar ile birlikte satın alınır ve kullanıldıktan sonra işlemi sona erer. Aynı kartın üzerine ikinci ya da üçüncü kez yükleme yapılması gibi bir durum söz konusu değildir. Kart bedeli olarak ifade edilen ise, kartların içerisinde bulunan limitlerdir.

Paykasa Kart Bedeli Nedir?

Paykasa kart bedeli, kartın satın alınması maksadı ile verilen bir bedel değildir. Kartlar 10 euro ile 250 euro aralığında değişen bedeller ile satışa sunulmaktadır. Burada ifade edilen 10 veya 250 euro aralığındaki bedeller, satın alındıktan sonra yapılabilecek alış verişleri ifade etmektedir. 250 Euro’luk kart alan bir şahsın harcama yapacağı limitte maksimum 250 eurodur.

Alış verişlerde de euro kullanıldığından dolayı, dikkatli davranılması gerekmektedir. Bazı kesimler, yanlış bilgilendirmeler neticesinde 100 Euro’luk bir kartın sadece satın alınma bedeli olduğunu düşünmekte ve büyük bir yanılgıya düşmektedir. Yetkili temsilciler ile yapılacak görüşmelerde, ihtiyaç sahipleri detaylı bir şekilde bilgilendirilmekte ve konu açıklığa kavuşturulmaktadır.

İlgili  İnternet Şubesi Nasıl Kapatılır?

Paykasa Kart Fiyatları Nelerdir?

Paykasa kart fiyatları, euro üzerinden belirlenen fiyatlardan meydana gelmektedir. Satış işlemleri 10 eurodan başlamakta ve 5’li ya da 0’lı rakamlar ile devam etmektedir. Sitemizden alabileceğiniz paykasa kart fiyatlarını 10, 15, 20 ve 25 euro ile 50, 60, 70, 80, 100 euro ya da 150, 200, 250 eurodur. Her biri sabit paket olarak ifade edilen bu fiyatlar, piyasada bulabileceğiniz en ucuz paykasa fiyatları ile sizlere sunulmaktadır. Bir paykasa kartın ucuz olarak ifade edilmesinin temel nedeni, ödeme işlemlerinde kullanılan döviz kurlarıdır.

Bazı kesimler, 1 euroyu 5 lira üzerinden hesaplayarak 10 Euro’luk kartı 50 liraya satabilmektedir. Her ne kadar kart satışlarında bir hizmet bedeli alınıyor olsa da, belirtilen rakamlar oldukça yüksektir. Yetkili temsilcilerin kart satışından elde ettikleri kazançlar, döviz çevrim işleminden sağlanmaktadır. Sitemizde sizlere sunulan paykasa fiyatlarını öğrenmek istiyor iseniz, ana ekranımıza giriş yapmalı ve canlı destek hattı üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçmelisiniz.

Paykasa Kart Almak İstiyorum

Paykasa kart almak istiyorum şeklinde bir düşünceye sahip iseniz, öncelik ile güvenilir ve yetkili bir temsilciye ulaşmalısınız. Bilindiği gibi paykasa kart satışları internet üzerinden gerçekleşmektedir. İnternette, kart satışını yaptığını söyleyen ve sektörde alt bayi olarak tabir edilen irili ufaklı, resmi ya da gayri resmi birçok site, kişi ya da kuruluş bulunmaktadır. Ne yazık ki bu sitelerin bazıları, sadece paykasa satın almak isteyenleri dolandırmak maksadı ile kurulmuştur. Hizmet sunduğunu ifade eden bu kişilerden uzak durmanızı ve işletmemiz gibi yetkili temsilciler üzerinden paykasa kart al işlemini yapmanızı tavsiye ederiz.

İlgili  Serbest Piyasa Döviz Kurları - Dolar - Euro

Bir önceki yazımız olan 2019'da Banka Sınavları Ne Zaman Olacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir