Home / Genel / Para Denilince Türkiyede Akla Gelen İlk 5 İsim

Para Denilince Türkiyede Akla Gelen İlk 5 İsim

Yakın zaman önce 2017 yılını geride bıraktık ve 2018 yılına başladık. Tabii ki  yeni yılı başlarken; 2018 yılının istatistikleri de yapılarak kamu oyu ile paylaşılmaya başlandı. En çok vergi verenler, en zenginler, en güçlüler, vs. gibi birçok sıralamalara haberlerde şahit oluyoruz. Bizler de bu yazımızda sizlere para denilince Türkiye’de akla gelen ilk 5 isim ile ilgili paylaşımda bulunarak kısaca bu kişilerde sizlere bahsetmeye çalışacağız.

Para Denilince Türkiye’de Akla Gelen İlk 5 İsim

1- Murat ÜLKER

En bilindik markalardan birisi olan Ülker ‘in sahibi olan ve aynı zamanda Ülker grubunun bağlı olduğu Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Murat Ülker son dönemin yükselen isimlerinden birisi. 4.5 milyar dolarlık servete sahip olduğu belirtilen Murat ÜLKER özellikle 2014 yılında yaptığı satın almalarla adından uluslar arası basında da epeyce söz ettirdi. Evli ve üç çocuk sahibi olan Murat ÜLKER 55 yaşında ve başında olduğu Yıldız Holding halen büyümeye devam ediyor. Zirveyi kimseye kaptırmaya niyeti yok gibi …

2- Hüsnü ÖZYEĞİN

Ülkemizde birçok sektörde imzası bulunan Fiba Holding ‘in yönetim kurulu başkanı Hüsnü ÖZYEĞİN; 2,8 milyar dolar civarında bir serveti olduğu değerlendiriliyor. Finansbank ‘ı Katarlılara satan Hüsnü ÖZYEĞİN yine Fibabanka ile finans sektöründe kaldığı yerden devam ediyor. Evli olan ve 2 çocuğu bulunan Hüsnü ÖZYEĞİN 71 yaşında … Turizm, kimya, pazarlama, medya, enerji, yapı malzeme, telekomünikasyon, vs. gibi birçok sektörde çalışmalarına devam ediyor.

İlgili  2019 Trafik Sigortası Cezası Ne Kadar Oldu?

3- Rahmi KOÇ

Koç Holding denilince akla ilk gelen isimlerden olan Rahmi KOÇ; 2,5 milyar dolar civarında bir kişisel servete sahiptir. İş hayatını noktalayan ve kendisini denizlere adıyan Rahmi KOÇ halen Onursal Başkanlık görevini de yürütmeye devam etmektedir. Yakın zaman önce Koç Holding yönetim kurulu başkanı olan oğlu Mustafa KOÇ ‘u kaybetmiştir.

4- Şarık TARA

Enka Şirketler Grubu ‘nun sahibi olan Şarık TARA 87 yaşında olup aslen Makedonya ‘da doğmuştur. 3 çocuğu bulunan Şarık TARA ‘nın 2,3 milyar dolar civarında kişisel serveti olduğu belirtilmektedir. Özellikle enerji ve inşaat üzerine yoğun faaliyetleri bulunmaktadır.

5- Ferit Faik ŞAHENK

Aslen Ankaralı olan Ferit Faik ŞAHENK listemizin en geç ismi olup, 51 yaşındadır. Evli ve 1 çocuk sahibi olan iş adamının 2,6 milyar dolar civarında serveti olduğu değerlendirilmektedir. Otomotiv, inşaat, e-ticaret, restoran zinciri, vs. gibi birçok alanda da ciddi faaliyetler yürütmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About admin

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir