Home / Genel / Online Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Online Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Online kredi kartı başvurusu yapma işlemi nasıl yapılır, gibi sıkça sorular gelmeye başladı. Sitemiz üzerinde yer alan her bankanın kendi online başvuru sistemi hakkında bilgilendirme sunacağız.

Online kredi kartı başvurusu için en önemli evrak olarak TC kimlik numarası devreye girmektedir. Kredi alacağınız bankanın internet sitesine giriş yaptıktan sonra, müşteri girişi menüsünden gerekli bilgileri giriniz. Giriş yaptıktan sonra kredi başvurusu menüsüne tıkladıktan sonra ya direk bir mesaj menüsü sistemi karşınıza çıkar veyahut telefon numaranızdan sizi arayıp detaylı bilgilendirme sunulacaktır.

Her bankanın internet sitesinde olacağı gibi yer yer mevcut mobil internet bankacılığı uygulamasında da bulunabilmektedir. Enpara hariç diğer bankaların kredi kartı online başvuru sistemi aktiftir.

Gerekli evraklar internetten başvuru yaptıktan sonra parayı almak için bankaya gittiğinizde veya direk koşul şartları bölümünde listelendiği de okuyarak kabul etmiş sayılabilirsiniz. Bankaya gittiğinizde büyük ihtimal çok detaylı evraklar istenecektir.

Online kredi başvuru sistemi ne kadar güvenilir?

Online kredi başvurusu yapmak aynı normal bankaya gidip kredi kartı başvurusu yapmak kadar güvenilir ve aynı sonuçlara sahiptir. Güvenlik olarak eğer mevcut internet bankacılığına giriş yaptığınız bilgisayar, telefon veya tabletinizde eğer virüs yok ise kesinlikle güvenlik problemi olmayacaktır.

Faiz oranları normal banka ile farklılık göstermemekle beraber borç yapılandırma işlemi online olarak kesinlikle yapılamamaktadır. Bunun sebebi borç yapılandırma işlemi için mevcut banka görevlisine gerekli bilgilendirme sunulması gerekmektedir. Online bankacılık sisteminde ise kesinlikle bu işlem için gerekli yapılandırma şekli bulunmamaktadır.

İlgili  Banka Nasıl Para Kazanır?

Online banka kredisini aldıktan sonra mevcut banka hesabınıza gerekli evrakları tesliminizle beraber 24 saat içinde bazı bankalarda ise ( Garanti bankası anında kredi ) hesabınıza anında geçmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir