Home / Bilgiler / Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borçları Ne Olur?

Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borçları Ne Olur?

Ölen kişinin Banka Borçlarını Kim Öder? Ölen Kişinin Banka Borcu Silinir Mi?, Ölen Kişinin Banka Borcu Silinir Mi?- Kimileri ölümü hiç duymak istemese de sonuç itibariyle her canlının vakti geldimi başına da gelmiş oluyor. Kuran-ı Kerim’de Her Nefis Ölümü Tadacaktır (ANKEBUT,57) denmektedir. Yani her canlı küçük büyük demeden, yaşlı genç demeden sırası geldi mi bu dünyadan göçüp diyor.

Lakin Vefat eden bir kenara dursun geride kalan mirasçıları bir yandan da bir merak kaplıyor. Acaba bankaya olan bora ne olur? Silinir mi? Affa mı uğrar? Banka mı öder? Dediğim gibi çok fazla merak konusu olduğundan bizlerde bu konuyu sizlere açıklamaya çalışacağız. Hazırsanız tüm ayrıntıları hep beraber inceleyelim.

ÖLEN KİŞİNİN İHTİYAÇ KREDİSİ BORCU NE OLUR?

Değerli okurlarım, bankalar ihtiyaç kredisi yaparken hayat sigortasını çok fazlada zorunlu koşmazlar. Kredi çekenin önüne sunulur. Kredi çeken kişi de ne 200 lira fazla ödeyecem deyip geri çevirir. Lakin bu çok yanlış bir durumdur. Hayat sigortası ölüm ve vefat durumlarında kişinin ihtiyaç kredisi borçlarını öder. geri de kalanlara da durduk yere bir borç kalmaz. Bu açıdan eğer vefat eden kişi hayat sigortası yaptırdıysa sigorta şirketi, yaptırmadıysa mirasçılar bu borcu öder.

İlgili  21 Şubat 2019 Güncel Kredi Faiz Oranları

ÖLEN KİŞİNİN KONUT KREDİSİ BORÇLARI KİM ÖDER?

Bu konuda vefat eden kişilerin yakınları çoğunlukla şanslı oluyor. Zira şuan konut kredilerinde bankalar hayat sigortasını zorunlu kılıyor. Doğal olarak da vefat durumunda sigorta şirketi tüm borcu kapatıyor. Ölen kişinin de şimdiye kadar olan bankaya ödediği miktarı ailesine yani mirasçılarına ödüyor.

ÖLEN KİŞİNİN TAŞIT KREDİSİ BORÇLARI SİLİNİR Mİ?

Bu mevzuda bankalar kendilerini garantiye alırlar. Araba alan kişiye hayat sigortası da yaptırırlar. Ölüm olaylarında bankaya olan borç sigorta şirketi tarafından ödenir. Sakatlanma ve iş görememe durumların da ise kişiye tazminat öder. Bu açıdan hayat sigortası çok fazla önem arz ediyor.

KREDİ KARTI BORCUNA NE OLUR PEKİ?

Kredi kartı borcuna yapacak pekte bir şey yok. Çünkü harcama yaparken hayat sigortası da kullanılmıyor. Bundan dolay da geride kalanlar kredi kartı borcunu ödemek durumundadırlar.

Saygıdeğer okurlarımız, vefat durumların da bankaya olan borçların ödenme durumu anlattığım şekildedir. Sizlerinde başınızda böyle bir durum varsa başsağlığı dileyerek yazımı sonlandırmak istiyorum. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kefilsiz 10.000 TL Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 10 bin kredi, gelir belgesiz kredi ve kefilsiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir