Home / Kredi / Krediler / Öğretmen Kredisi Nasıl Alınır?

Öğretmen Kredisi Nasıl Alınır?

Kamu çalışanlarının devlet destekli krediler aldığı bilinirken aynı özelliğin özel sektörde yer alan bankalardan gelmesi de olağanüstü sonuçlar getirebilmektedir. Devletin sosyal olmasıyla birlikte her kesime hitap etmesi ve her kişin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılaması açısından bir çok sorumlulukları üstlenerek kişilere en iyi şekilde yardımcı olmaktadır. Bunların arasından en çok kredi kullanan kişilerin öğretmen olduğu bilinmektedir. Öğretmenlere özel olan bir çok kredi türünün bankacılık sektöründe yer aldığı da ayrıyeten bilinen durumdur. Kişiler bankalardan kredi çekmeden önce muhakkak kredi faiz oranlarını ön safhada tutarak olağanüstü sonuçlar elde etmek istemektedir. Taşıt kredisi, konut kredisi, tatil kredisi, ihtiyaç kredisi gibi bir çok bankacılık ürünlerinde farklı faiz oranlarının yer aldığı bilinmektedir. Devlet destekli kredilerin daha hesaplı olmasına rağmen kişiler kendi istekleri doğrultusunda farklı bankaları da tercih edebilmektedir.

İş Bankası Öğretmen Kredisi

Öğretmenlere karşı oldukça iyi bir kredi türü çıkararak davetiye eden İş bankası öğretmenlerin tüm acil nakit ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermek suretiyle sorumluluk sahibi olmaktadır. En uygun dosya masrafı koşuluyla 12,24 ve 36 aylık vadeler doğrultusunda Öğretmenlerimize kredi vermektedir. 15.000 TL’ye kadar anında kredi veren iş bankası 24 ay vade karşılığında 1.09 faiz oranı, 60 ay vade karşılığında olan kredilerde de 1,19 faiz oranı kullanmaktadır.

İlgili  Akbank Kredi çekiminde istenen belgeler

Ziraat Bankası Öğretmenler Günü Kredisi

Kampanyadan yararlanmak isteyen Öğretmen adayların muhakkak 9 Kasım – 31 Aralık 2015 tarihine kadar herhangi bir Ziraat Bankası şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Bireysel Emeklilik Sözleşmesi yaptıran ve Milli Eğitim Bakanlığı çalışanı olarak görülen her bir kişiye oldukça kolay kredi verilebilmektedir. 1.000 TL ila 100.000 TL arasında olan her türlü ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak üzere Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz ve bu kulvarda banka çalışanından bilgi almanız yeterli olmaktadır. Öğretmen kredisi alacak eğitmenlerin banka şartları adı, altında diğer kişilerden herhangi bir farkı yoktur. Bu kişilerinde kredi notu, bankacılık geçmişi gibi önem arz eden kriterlere sağlıklı bir şekilde uyması durumunda başarılı sonuçlar elde edebilmesi mümkün olacaktır. Kredi notu ve bankacılık geçmişinde problem olan kişilerin kredi alabilmesi hatta alabilmeyi teklif etmesi söz konusu dahi değildir.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir