Home / Bilgiler / Öğrenciler Nasıl Kredi Alabilir?

Öğrenciler Nasıl Kredi Alabilir?

Öğrenciler Nasıl Kredi Alabilir?

Eğitim, öğretim içerisinde yer alan öğrencilerin bir takım finansal ihtiyaçlara sahip olması oldukça doğaldır. Zira bu kişilerin öğrenci oldukları banka açısından hiç önemli değildir. Bankacıların bu konuda ki şartları herkese eşit olması sebebiyle kişinin öğrenci olması veya esnaf olması kural ve şart anlamında sonucu değiştirmemektedir. Kişinin öğrenci olması eğer bankalar üzerinden öğrenciye yönelik bir kampanya yapılacak olursa banka açısından önemli olacaktır. Söz konusu öğrencinin nasıl kredi alacağı olduğundan ötürü burada kişinin öğrenci olmasının herhangi bir öneme sahip olmadığını belirtmiş olduk. Bankadan kredi almanın ana şartları;

  • Gelir belgesini ibraz edebiliyor olması
  • En az 6 aylık sigortalı olması
  • Banka kredi notunun iyi olması
  • Bankacılık geçmişinde herhangi bir problem olmaması

Şeklindedir.

Sayılmış olan 4 madde içerisinde sıkıntısı olan kişilerin hiçbir şekilde banka kredisi alamayacağı kesin açık ve nettir. Aksini iddia edip deneyen kişilerin her aldığı olumsuz sonuç kendisine kredi notu bakımından ve ileriki dönemlerde ki kredi çekme bakımından oldukça zarar getirecektir. Zira, sayılan 4 maddeye harfi, harfine uyan kişilerin ne iş yaptıkları önemli olmamakla beraber belgeleri ibraz etmesi sonucunda aldıkları maaş beyanına göre kredi çekerek, bankanın verebileceği maksimum kredi miktarına kadar kredi kullanabilirler.

Hiçbir şekilde çalışmamış doğal olarak 18 yaşını yeni doldurmuş ve aynı zamanda Üniversite öğrencisi olan kişilerin ne yaparlarsa kredi çekebilirler? Sorusuna cevap vermek gerekirse bu kişilerin yukarıda sayılmış olan 4 maddeyi bizzat yerine getirmeleri gerekmektedir. Söz konusu içerisinde bankadan bloke teminatlı kredi çekmek dahi imkansızdır. Bunun imkana dönebilmesi için kişinin en basitinden iyi bir kredi notuna sahip olması gerekmektedir. Kredi notu bakımından bir sorunu olmaması kredi çekmek için yeterli bir sonuç değildir. Kredi notunun iyi olmasının yanında kişinin gelir sahibi olmaması her zaman eksik bir yöndür. Gelir sahibi olması sonucunda da herhangi bir yerde çalışıp sigortalı olmaması her zaman eksik yöndür. Kısacası bir durumun düzelmesi, bir sorunun açılmasına neden olabilecek iken kişilerin hatasız bir kredi alması için 4 maddeye uyması gerekmektedir.

İlgili  Cep Telefonundan Kredi Nasıl Alınır?

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir