Home / Finans Kuruluşları / Moneygram Hangi Bankalarda Var?

Moneygram Hangi Bankalarda Var?

Moneygram Hangi Bankalarda Var?

E Ticaretin artış göstermesi ve yine internet ile ulaşım imkanlarının da gelişmesi ile birlikte; dünya artık daha da küçük bir yer halini almaya başladı. Artık ulusal işlerin yanı sıra uluslar arası işler ve ticaret de epeyce gelişti. Ancak bu noktada yaşanan sıkıntılardan birisi de uluslar arası para transferi işlemleriydi. Bu konuda tüm dünya ülkelerinin bir ihtiyacı olduğu görülünce alternatif yöntemler geliştirilerek, bu sorun da aşıldı. Bu çözümlerden birsinin adı da Moneygram … Bu yazımızda Moneygram ‘ı sizlere tanıtarak Türkiye ‘de Moneygram hangi bankalarda var kısaca izah etmeye çalışacağız.

Moneygram Nedir?

Moneygram; uluslar arası para gönderimi söz konusu olunca akla ilk gelen dünya çapında bir şirket olup, Amerika Birleşik Devletleri merkezlidir. 1940 yılından günümüze kadar başarılı bir şekilde bu işi yaparak, zirveye oynayan şirketlerden olmuştur. Şu an itibariyle yaklaşık 200 ülkede faaliyet gösteren Moneygram; acenteleriyle birlikte 347 bin ofis sahibidir. Türkiye ‘de de faaliyetlerine devam eden Moneygram ‘ın, ülkemizdeki bankaların bazıları ile anlaşmaları bulunmaktadır.

Moneygram ile Anlaşmalı Bankalar

Türkiye ‘de Moneygram ile anlaşmalı olan bankalar Kuveyt Türk Katılım Bankası, Banka Asya Katılım  Bankası  ( şu an için Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu ‘na devredilmiştir ) ve Denizbank ‘tır. Ülkemizde BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ) tarafından denetlemeleri yapılan ve finans işlemleri konusunda yetkisi bulunan Gönder – Al finans şirketi de Moneygram ile ortak faaliyetler yürütmektedir.

İlgili  Mortgage Sistemi ile Ev Almak için 5 Neden

Moneygram Komisyon Ücretleri

Moneygram para transferi sırasında kesilen komisyonlara bakacak olursak, ülkeden ülkeye değişmekle birlikte; Moldova, Ermenistan, Kırgızistan, Tacikistan, Rusya, Ukrayna, Romanya ve Gürcistan ile Belarus için;

1 dolar ile 50 dolar arası : 2,90 dolar

50 dolar ile 335 dolar arası : 5 dolar

335 dolar ile 1 000 dolar : 10 dolar masraf alınmaktadır. 1000 dolar ve üzeri için ise özel teklif alınmaktadır.

Moneygram Para Gönderme Para Alma

Moneygram ile para göndermek için herhangi bir acenteye giderek, para gönderim formunu doldurup kimliğinizi ibraz etmek ve ödemeyi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Para alma işlemi için de göndericinin size vermiş olduğu referans koduyla herhangi bir acenteye gidip kimliğinizi ibraz etmeniz yeterlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

About admin

Check Also

Akbank Eft Saatleri Kaça Kadar?

Türkiye ‘nin en önemli bankalarından birisi olan Akbank; 1948 yılında Adana ilimizde kurulmuştur. Kurucuları Hacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir