Home / Bankalar / Mevduat için En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Mevduat için En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Biriktirdiğiniz paradan mevduat faizi alabilmek için yatıracağınız bankanın faiz oranlarını iyi bilmek ve size en çok kazandıracak mevduat faizi tutarlarını öğrenmek önemlidir. Mevduat için en yüksek faiz veren bankalar pek de yüksek seyretmeyen mevduat faizlerinden daha yüksek kazanım elde etmek için önemlidir. Zaman zaman çeşitli bankalar kampanyalar yapsa da bu kampanyaların belli süreleri aşmadığı bu sürelerin sonunda mevduat faizlerini aşağıya çektikleri de görülmektedir. Hisse senedi gibi riskli bir yatırım aracındansa daha güvenli bir yatırım imkânı sunan mevduat faizleri birçok yatırımcının tercih ettiği kazanç kapılarından birisidir. Risk faktörünün az olduğu bu yatırım aracında kâr marjları da bu nedenle düşüktür.

BANKALARIN UYGULADIĞI KAMPANYALAR

Birçok banka çeşitli kampanyalar düzenleyerek müşterinin mevduatlarını kendisine yatırabilmesi için cazip seçenekler sunmaktadır. Bu bankalar içerisinden belli başlıları verdikleri faiz oranları ve kampanyalarıyla daha fazla önce çıkmaktadırlar. Mevduata en yüksek faiz veren bankalar arasında ilki ING Banktır. Bir kampanya düzenleyerek ilk 60 gün % 12,5 hoş geldin faizi uygulayan ING bank, vade boyunca da dilediğiniz zaman paranızı çekme imkânını sunmaktadır. Akbank da benzer bir uygulamayla tanışma faizi adı altında ilk 30 gün boyunca yararlanabileceğiniz ve istediğiniz zaman paranızı çekebileceğiniz %11,75’lik faiz uygulaması yapmaktadır. Garanti Bankasının da %12 oranında 75.000 lira üstü yatırım yapacaklara uyguladığı hoş geldin faizi kampanyası bulunmaktadır. 75.000 lira altına ise % 11 faiz oranı uygulanmaktadır. Odeo Bank faiz oranları bakımından en yüksek mevduat faizini veren banka olarak görülmektedir. Oksijen hesap açtıranlara %13 oranında faiz vadeden banka alt limit olarak da 2000 lira gibi düşük bir birikim tutarıyla başlangıç yapmanıza izin vermektedir. Oksijen hesap açtıranlar ise 50.000 TL üzeri bir mevduat yatırmaları halinde +2 puan daha faiz alabilmektedirler. Bunlara ek olarak Odeo Bank her ay bedava 2 sinema biletini ve 2 yıl boyunca tüm bankacılık işlemlerinin bedava olmasını da kampanyasına eklemektedir.

İlgili  Banka Nasıl Para Kazanır?

BANKALARIN FAİZ ORANLARI

Kampanyaların bitimi itibariyle bankalar standart faiz oranlarını uygulamaya koymaktadırlar. ING bankta kampanya bitim süresi 12 ay olarak görülürken, Akbank’ta bu süre 30 gündür. Akbank 30 günün sonunda %8,75 lik faiz uygulamasına geçmektedir. Garanti bankası ise uzun vadede faiz oranını %11 seviyesine çekmektedir. En cazip mevduat faiz oranları değerlendirilirken kampanya sürelerine de dikkat etmek ödemlidir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Döviz’e Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019

Bankalar toplumu nakit para konusunda destekleyen finans kuruluşlarıdır. Yani bankaların ortaya çıkış amacı bu noktadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir