Home / Kredi / Krediler / Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi veya diğer tip kredilere başvuru yaparken bildiğimiz iki method vardır. Hemen herkes bunları bilir zaten. Düşük faizli ihtiyaç kredileri veya masrafsız ihtiyaç kredisi veren bankalar. Tam bu aşamada bizlerde eksik bir bilgilendirme olduğunu fark ettik ve bu yazıyı hazırladık. kredipiyasa.com sizler için bugün masrafsız kredi veren bankalar diye bir konu hazırladı. Fakat aslında işin inceliğinde saklı olan gözlemden kaçan birşeyleri size göstermek istiyorum.

Konumuz masrafsız kredi fakat burada sizlere masrafsız kredi veren bankaları sıralamak yerine bunun mantığını anlatacağım. Bazı bankalar düşük faiz oranlı krediler verirken diğer bankalar da buna karşılık olarak masrafsız kredi verdiklerini ileri sürerler. Fakat burada yapılması gereken toplam geri ödediğimiz miktarın ne olacağıdır. Yani örnek vermek gerekirse A bankası %1.39 faiz ve masrafsız kredi verirken, B bankası %1.38 faiz ile masraflı kredi veriyor. Burada toplam ödediğimiz miktar hangisinde daha düşük ona bakılması gerek. Biz düşük faizli kredi arayışına girdiysek, gidip o masrafı ödediğimizde toplam ödememiz faizi ufak bir artış ile masrafsız verenin verdiği miktarı geçmemesi gerekiyor. Geçiyor ise bu düşük faizin bizim cebimize hiç bir faydası olmaz.

Bankalar bunu genellikle bilinçli olarak yaparlar. Hatta aynı bankada iki tipte krediyi bulmakta mümkün olabilir. Bu yüzden hesaplamalar yapmadan sadece belli kriterler ile ihtiyaç kredisi almak çok mantıksız olur. Genel toplam ödemeniz faizi ve masrafları ile birlikte ne kadar oluyor? Buna bakmak gereklidir. Burada örneklendirmeler hiç bir banka veya kurum adına yapılmamıştır. Ayrıca hiçbir kurumu zan altında tutma amacıda yoktur. Burada yapılan sadece kredi çekmek isteyen kişileri bilinçlendirici içerikler olup sitemiz bundan sorumlu değildir. Kişilerin kararlarına yön vermek haddimiz olmayıp sadece kafalara takılan soruları aydınlatmaya çalışılmıştır.

İlgili  Akbank İhtiyaç Kredisi

Sitemizde merak ettiğiniz diğer kredi konularını da arama yapıp bulabilirsiniz. Bulamadığınız soruları bize yorum atarak ulaştırabilirsiniz. En kısa zamanda konu olarak yayınlarız.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir