Home / Bilgiler / Maaş Yazısı Nedir? Nasıl Yazılır? ve Örneği

Maaş Yazısı Nedir? Nasıl Yazılır? ve Örneği

Maaş Yazısı Nedir?

Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan ve ihtiyaç duyulan bir yazı olduğu için genelde bankalar tarafından istenmekte olduğunu bilmekteyiz. Yani bir kişinin bankadan kredi kullanabilmesi için gelirini yazılı olarak beyan eden yazı Maaş Yazısı Nedir? Nasıl Yazılır? Sorusunun cevabıdır. Maaş yazısını kişinin kendisi değil çalışmakta olduğu kurum tarafından yetkililer aracılığı ile yazılan bir yazı olduğu için genelde bilgisayar üzerinden antetli kağıt ile yazılmış olması da uygun görülmektedir.

Maaş Yazısı Nasıl Yazılır?

İlk olarak boş bir A4 kağıdına veya antetli A4 kağıdına bilgisayar yardımı ile firma yetkilisi tarafından yazılması çok daha doğrudur. İlgili makama diye başlayan ve bünyemizde çalışmakta olan şu kişinin şu tarih itibari ile maaşının şu kadar olması ve maaşında hiçbir kesinti ve haczin bulunmamış olmasını ifade eden bir Maaş Yazısı dili ile yazılmaktadır. Üzerinden günün tarihi ve firmayı temsil eden kaşenin ayrıca özellikle ıslak imzanın bulunması da aranan şartlar arasında yer alır.

Maaş Yazısı Nerelerde Kullanılabilir?

Daha çok banka işlemleri için kişinin gelirini resmi dillerle beyan etmesini sağlamak maksadı ile istenen ve kullanılan bir yazı olmasından ötürü kredi kullanımlarında tercih edilmektedir. Şöyle ki kredi kullanmak için bankanıza başvurdunuz ve sigortanız asgari ücretten yatmakta ancak daha fazla maaş aldığınızı Maaş Yazısı ile ispatlamaktasınız. Böylece banka size itibar etmekte ve istediğiniz krediyi vermektedir.

İlgili  HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

Maaş Yazısı Örneği

Baktığımız zaman bankalar tarafından istenen ve özellikle ıslak imzalı ve kaşeli olması talep edilen Maaş Yazısı Örneği firmayı temsil edeceğinden ötürü son derece özenli ve dikkatli yazılması gerekmektedir. Kesinlikle yalan ve hile olmamalı kendi itibarını da zedelememelidir. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz maaş yazısı örneğini inceleyerek ihtiyaç durumlarınızda kendiniz adına kurumunuzdan talep edebilirsiniz. Örnek olarak bir bankayı temsil alacığımızı belirtmek isteriz. Kesinlikle örnek amaçlı ve bilgi vermek amaçlı olarak yazılmaktadır.

MAAŞ YAZISI

18.04.2018

YAPI KREDİ BANKASI ÇEKMEKÖY TAŞDELEN ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE İSTANBUL

Firmamızda çalışmakta olan ve finans departmanında görev alan 12345678910 T.C numaralı Çiçek Papatyanın bugün itibari ile maaşı 2.500 TL olmakta ve maaşından kesinti veya her hangi bir icra kesintisi bulunmamaktadır.

Bilgilerinize Önemle Rica Ederiz

FİRMA KAŞESİ

FİRMA YETKİLİ İMZASI

Maaş yazısı örneği

Böyle bir dilekçeye yani maaş yazısına sahip iseniz bunu gönül rahatlığı ile bankanıza götürebilirsiniz. Yalnız sadece bununla kalmayacağı için firma imzasını teyit etmek maksadı ile firmanın imza sirkülerini de yanınızda götürmeyi unutmamalısınız. Eğer ki firmanın imza beyanları da yanınızda ise o zaman bankanızın size olan itibarı daha da artacak ve belgelerin doğru olduğuna kanaat getirecektir. Son olarak belirlemiş olduğunuz kredi miktarınızı Maaş Yazısı sayesinde alabileceğinizi de altına eklemek isteriz. Farklı bir sorun çıkması durumunda ise firmanızın telefonunu bankanıza vererek gerekli görüşmeleri yapmalarını sağlayabilirsiniz.

İlgili  İstanbul'da Senetle Para Veren Yerler

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir