Home / Bilgiler / Maaş Hesabım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Maaş Hesabım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Maaş Hesabım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Bankalardan almış olduğumuz krediler için bizlere belli bir ödeme süresi verilmektedir. Zaman zaman bu ödemeyi geciktirdiğimizden dolayı borç faize uğramakta ve borcumuzu faizi ile birlikte ödemek zorunda kalmaktayız. Ancak şöyle de bir durum vardır ki; bazen almış olduğumuz kredi tutarı belli bir yerden sonra belki en baştan hiç ödeyemeyiz. Bunun için kendi kişisel sebeplerimiz söz konusu olabilir. Böyle durumlarda bankalar sizleri avukat takibine sokmaktadırlar. Avukatlar ise düzenli olarak sizi taramaktadırlar. Bir arabanız varsa arabanıza haciz koymaktadırlar, bir eviniz bulunuyorsa evinize haciz koymaktadırlar, bir arsanız varsa arsanıza haciz koymaktadırlar. Ya da sizin maaşınızdan kesinti yapmakta veya maaşınıza bloke koymaktadırlar. Bütün bunların tek sebebi sizin borcunuzu ödememiş olmanızdan kaynaklanmaktadır.

Yani sizin maaş kartınıza her hangi bir bloke söz konusuysa; bunun sebebi bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarınızdır. Bankaların sizin kartınıza koymuş oldukları bloke tamamen yasaldır ve siz kredi alırken yapmış olduğunuz sözleşmenin içinde de yer almaktadır. Sizin maaş hesabınızın bloke olması durumunda yapmanız gereken mevcut borcunuzu bir şekilde ödemektir. Mevcut borcunuzu ödemenizden sonra; maaş hesabınızda ki blokeniz de kaldırılacaktır. Ya da sizin hesabınıza bloke koyan avukata giderek görüşme sağlamalısınız. Borcunuzu taksit taksit ödeme talebinde bulunmalısınız. Zaten bu talebiniz avukat tarafından kabul edilecektir. Bu şekilde maaşınız üzerinde ki blokenin tamamını ya da bir kısmını kaldırabilirsiniz. Sizin taksit taksit ödemeniz gereken tutar her ay düzenli olarak maaşınızdan kesilecektir.

İlgili  İş Bankası SMS Kredi Başvurusu

Maaş hesabınızın hiç bloke edilmemesi için ise yapmanız gereken; borcunuzu düzenli ve zamanında ödemeniz yönünde olacaktır. Borcunuzu düzenli olarak ve zamanında öderseniz maaş hesabınız üzerinde her hangi bir bloke söz konusu olmayacaktır. Ancak siz borcunuzu ödemediğinizde bloke işlemi uygulanmaktadır.

Maaş hesabının bloke olmasının sebebi eğer ki sizin borcunuz değilse, böyle bir borcunuz yoksa ve hesabınız bloke olduysa o zaman bir karışıklık olmuş olabilir. Bu konuda bankaya dilekçe yazmalısınız. Banka hesap blokenizi yine de kaldırmazsa o halde hukuki yoldan hakkınızı arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir