Home / KOSGEB, KOSKEP, KOSGEP Kredileri Hakkında Bilgiler / Devlet Kreş Açmak İçin Devlet Desteği Veriyor?

Devlet Kreş Açmak İçin Devlet Desteği Veriyor?

Kreş Açmak İçin Devlet Desteği Alınabilir Mi?

Eğitim alanında kişiler tarafından daima bir dolaşım yaşanmaktadır. Bunu sebebi ise gelişim gösteren olan kişilerin okuma, yazma ve iş kurma isteğidir. Bu kadar mühim bir vaziyet olunca eğitim bilimlerinde mühim görevler düşmektedir. Ufak çocukların nesneleri biçimlendirme, yapma becerilerini, düşünme kabiliyeti kazandığı branş yerleridir kreşler. Ülkemizde birtakım kolda olan bu eğitim bilimleri kişiler aracılığıyla daimi talep görmektedir. Yeni gelen kanunlar ile de bu eğitim yerlerinin daha çok artması amaçlanmıştır. Zira toplumda duyarlı olmayı saygı duymayı ve sevgi beslemeyi öğreten ilk kol kreştir. Öneminin bilincinde olan toplumda yavrularını daimi bu kollar bünyesinin içine almaktadır. Kreş açmak hususunda bir yatırım yapmayı planlıyorsanız uygulamanız gerekenler bellidir. Evvela toplum içinde saygı duyulan karaktere sahip olmalısınız. Bu mühim bir vaziyettir. Maddi açıdan biriktirilen para ve gücünüz bulunmuyorsa bundan böyle yeni kanunlar ile kreş açmak için devlet desteğiverilmektedir.

Devlet Desteği İle Kreş Sahibi Olmak

Çalışan ebeveynlerin rahat bir iş yaşamının olması ve çocukların kaliteli bir eğitim alması adına atılan ilk adım olan kreşler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı aracılığıyla yeni kanun bünyesinde kreş açmak için devlet desteği için tekrardan düzenleme yapıldı.

İlgili  Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Destek Almanın Şartları ve Koşulları

İşletme ve kreş sahibi olmayı dileyen isteyen kişilere hibeli yardımlar KOSGEB aracılığıyla kreş açmak için devlet desteği verilmektedir. Evvela bun maksatla devlete bir tasarı hazırlamanız gerekmektedir. Bu tasarının kabulüyle birlikte kişileri bir eğitim süresi beklemektedir. Takriben bir ay kadar sürmekte olan bu eğitim neticesinde bilir kişiler açıp açamayacağınız ile alakalı devlet kurumlarına raporlar sunmaktadır. Beklenene uygun neticelenen raporların ise az süre zarfında destekleri bakanlıklar aracılığıyla verilmektedir. Bu nakidin belirli bir bölümü devlet bünyesinden kişilere hibe edilirken kalan kısım tutarı altı çizilen tarihlerde ödeme yapmanız gerekmektedir. Kreş açmak için devlet desteği içeriğinde yapılmakta olan ayarlamalar ile kreş hususunda daha sonra vergi düşürülmesi, kredi miktarında faiz düşürmesi uygulanacaktır.

Anaokullarına ve Kreşlere KOSGEB Desteği Var Mı?

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı bünyesindeki bilir kişiler evvela tasarınızı görmek istiyorlar. Uygun görüldüğü takdirde birinci kademeyi geçiyorsunuz ve akabinde ki kademede karşınıza çıkabilecek uzman herhangi kim çıkarsa o kişileri de bu hususta ikna etmeniz gerekmektedir. Doğrusu birinci aşamadan başarıyla geçmeniz durumunda bile ikinci aşamadan geçme hakkınız neredeyse yüzde sıfırdır. Bunun manası da şu ki KOSGEB kadın üretim için bir işe girişen kişi olsanız, yeni işletme kurmak istemeniz durumunda bile, konu eğitim, öğretim olduğunda kreş açmak için devlet desteği verilmemektedir.

İlgili  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Hibe ve herhangi bir yardım KOSGEB tarafından verilmemektedir. Yok yere kayıt parası ve 30 günlük devletin sunmuş olduğu eğitimi almanıza lüzum yoktur. Kimi bankaların üretim için bir işe girişen kişiler için girişimci kredisi olarak yeni işletme kuracaklara vermiş oldukları yardımlar bulunmaktadır. Bunun hemen altını çizelim ki şayet bir işletmeniz kurulu ise ve bir senelik bir kuruluşun, bir işletmenin belirli bir süre sonundaki ya da belirli bir gündeki taşınır ve taşınmaz eşyaları ile bunları elde etmek için yararlanılan öz ve yabancı kaynakları istikrarlı olarak yansıtan çizelge vakti dolmuşsa o zaman kobi kredileri tercih edebilirsiniz. Yeni açılmakta olan işletmelerin de yardım almaları epeyce güçtür. Bu koşullarda yalnızca bireysel kredi alabilirsiniz. Bireysel kredinin de şartları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Başka bir konuda özendirme sistemlerinde şirketlerin belirli bir vakit çalışma şartı aranmaktadır. Başlangıçta yapmış olduğunuz masrafların faiziyle kişiden verilmekte olan kredinin geri alınacağının işaretidir.

Bir önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2019 başlıklı makalemizde en uygun evlilik kredi veren bankalar ve faizsiz evlilik kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

KOSGEB

KOSGEB Tarafından Desteklenen Sektörler Nelerdir? 2019

İçindekiler1 KOSGEB Destek Alabilecek Faaliyet Alanları1.1 KOSGEB Kredi Destek Faaliyet Alanları1.2 KOSGEB Destek Alınabilecek Faaliyetler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir