Home / Kredi / Kredisi Devam Edenler İkinci Krediyi Çekebilir mi?

Kredisi Devam Edenler İkinci Krediyi Çekebilir mi?

Kredi Ödemesi Devam Ederken İkinci Krediyi Çekebilir Miyim? sorusunun cevabı makalemiz de… Öncelikle, kredisi devam eden ve bu kredisini muntazam şekilde aylık taksitler halinde düzenli olarak yapan kişiler için konuşmak gerekiyor. Hayat şartlarından dolayı çekmiş olduğunuz kredi örneğin araç ya da ev ile ilgili bir kredi ise ve siz bu kredinizi öderken acilen nakite ihtiyaç duyduğunuzda bankalardan bir kredi daha çekmek istersiniz. Hem bankalar faiz oranları yüksek olsa bile, en yakından daha da yakın olabiliyor bazen insana. İşte tamda bu noktada bu soru devreye giriyor. Kredi ödemem devam ederken yeni bir krediyi nasıl çekiyorum? Banka buna müsaade eder mi? Benden neler isteyebilir. Bunu sizlere bu yazımızda açıklamak istiyoruz. Aslında bankanın size hem evet hemde hayır diyebilme olasılığı bulunmakta arkadaşlarım. 

Kredi Notunuz Büyük Etken

İkinci kredinin bankalar tarafından size açılması ve kullanma durumunuzda kredi notunuz büyük etken öncelikle sizlere bunu belirtelim. Kredi notu 1200 seviyesinin üzerinde olanlar için bankalar büyük ihtimal ile evet diyecektir. Tabi ki bu tek başına yeterli bir sonuç olmayabilir. Hayır da denebilir. Peki başka nelere bakıyorlar ?

Kredi İçin Ödemelerinizin muntazaman yapılmış olması gerekiyor ?

Bankalar sizleri kara listeye alırken en başta ödemelerin düzgün yapılıp yapılmadığına bakıyorlar. Ödemeleriniz düzgün ise ve kredi notu ortalamanız 1200 ün üzerinde ise muhtemelen evet ne kadar kredi çekmek istiyorsunuz diyeceklerdir. Tabi ki çekilen kredi miktarının da evet ya da hayır denmesinde önemli rol oynadığını söylememiz gerekiyor. 

İlgili  Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Gelir durumunuz mal varlıklarınız kredi çekmenize etkendir.

Aylık bazda ödediğiniz taksit tutarlarından daha fazla bir gelire sahip olmaz ya da gayrimenkullerinizin, taşınmazlarınızın olması ve bunu aynı zamanda ispat ediyor olmanız gerekiyor. Kredi ortalamanız düşük ve hiç taksit aksatmadınız ama geliriniz ödemelerinizden ya da alacağınız ikinci krediden düşük kalıyor ise bu gayrimenkulleri sizler göstererek yeni bir kredi alabilirsiniz. Bu da önemli bir rol oynuyor kredi alımlarında. Bunu da haricinde sigortalı yani bordrolu olarak çalıştığınız iş yerinden ek bir maaş bordrosu alarak ( her işveren vermeyebilir ama geneli sizden memnum ise evet diyecektir ) ikinci çekeceğiniz kredide kullanmak üzere ilgili bankaya verebilirsiniz. Bu durumda ikinci krediniz için yüksek oranda ” evet ” gelmesine neden olacaktır.

Burada yazmış olduğumuz kredi kriterlerinin bankadan bankaya değişiklik göstereceği, bazı bankaların biraz daha yüksek riskli kredilere evet diyeceğini unutmayın lütfen. Yani başvuruda bulunduğunuz A Bankası size hayır derken yeni açılmış olan örneğin ING Bankası evet diyebilir. Kriterler bankadan bankaya değişiyor. Bu arada evde çalışan bireylerin de gelirleri önemli rol oynamaktadır. Sizin net maaşınız 5 bin TL ise ve aylık taksitiniz 3 bin ise istediğiniz kredinin çıkması adına, aile bireylerinin de maaş bordrolarını örneğin eşinizin ya da oğlunuzun bordrosunu da ekleyerek bankalara gidebilir, krediniz için ön onayı hemen alabilirsiniz. 

Aynı Bankadan İkinci Kredi Çekilebilir mi?

Bu hususta siz değerli okurlarımıza kredi ödemelerinizin düzenli ve sorunsuz bir şekilde devam ettirdiyseniz ve kredi notunuzda da herhangi bir düşme veya problem olmadıktan sonra aynı banka size 2. kredi rahatlıkla verecektir. Ancak şunu da belirtmek gerekir herkesin aylık gelirinize göre de kredi çekme limitiniz de mevcuttur. Kredi limitiniz uygunsa kolaylı size kredi vereceklerdir. 

İlgili  28 Aralık 2018 Güncel Kredi Faiz Oranları

Bir önceki yazımız olan Cepten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde sms ile kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaşıma El Konur mu?

İçindekiler1 Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaştan Para Kesilir mi?1.1 Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar1.2 SGK Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir