Home / Kredi / Krediler / Krediler Ne Zaman 60 Ay Olacak?

Krediler Ne Zaman 60 Ay Olacak?

Krediler Ne Zaman 60 Ay Olacak

Krediler ne zaman 60 ay olacak sualinin çerçevesi kapsamında bankaların vade seçenekleriyle alakalı düzenlemeleri henüz çözüme kavuşmuş değildir. Fakat kredi vadelerine dair birden çok mühim vaziyeti belirtmek konunun anlaşılırlığı açısından yararlı olacaktır. Bilindiği üzere son zamanlarda ferdi ve kurumsal bağlamlarda bankalardan çekilen kredi türleri yükseliş göstermiş olduğu gözükmektedir. Bilhassa ferdi bağlamda sağlanan ihtiyaç, oto ve ev kredileri kişilerin yüklü rağbet gösterdiği kredi türleri içerisindedir. Bu gibi rağbetler olunca kullanılan bu kredilerin vade sayıları da çok ama çok önem taşımaktadır. Zira edinilen kredinin miktarına yönelik maaş tediye miktarları değişecektir ve bu da kredi vade sayısıyla gerçek orantılı olarak belirlenmektedir.

2015 senesi içinde de krediler ne zaman 60 ay olacak sorusu kişilerin heyecan ettiği konular arasındaydı ve belli bir zaman ihtiyaç, oto ve ev kredilerinde 60 ay vade işlemi sürdürüldü. Fakat 2015 senesi içinde ihtiyaç ve oto kredilerinde tatbik edilen 60 ay vade seçeneği kaldırıldı ve yalnızca ev kredilerinde 60 ay vade yapabilme fırsatı getirildi. Bankalar açısından ihtiyaç kredilerinde 60 ay civarı vade fırsatı bilhassa bayram öncelikle aktifleştirilmektedir. Bundan ötürü şimdilik sunulmayan bu vade seçeneğinin ne zaman aktifleştirileceği heyecan edilen konular içerisindedir.

2016 senesi içinde krediler ne zaman 60 ay olacak sualine verilecek en gerçek yanıt bankaların kampanya ve hizmetlerini çeşitlendirdiği bayram vakitlerinde sunacağı istikamete olacaktır. Zira insanlar genellikle bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için banka kredilerini ihtiyaçlarından dolayı kullanmak istemektedirler. Bundan ötürü bankalar da kişilerin bu isteklerine yanıt vermek için özel günlerde kredi imkânları sunarak müşterilerine erişmeyi hedeflemektedirler.

İlgili  En Düşük Faizli Konut Kredisi Hangi Bankada?

Konumuzu toparlayacak olursak bankalar açısından getirilen krediler arasından şimdilik yalnızca ev kredilerinde 60 ay vade seçeneği mevcuttur. İhtiyaç ve oto kredilerinde şimdilik 60 ay vade seçeneği bulunmamaktadır. Bankaların iş koşullarına ilişkili olarak bilhassa bayram dönemlerinde kampanyalar düzenlemeleri kaydıyla kişilerin kredi ihtiyaçlarına analiz ederek sunulmaktadır. Siz de kullanacağınız kredilerin 60 ay vade ile sunulmasını istiyorsanız alakalı banka ile bağlantıya geçerek konuyla alakalı haber sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde faiz oranları, konut kredisi ve konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir