Home / Kredi / Krediler / Krediler Hangi Durumlarda Reddedilir?

Krediler Hangi Durumlarda Reddedilir?

Krediler Hangi Durumlarda Reddedilir?

Kamulaştırılmış yasa şartlarına göre BDDK yani Bankacılık Deneme ve Denetleme Kurulu bünyesinde onay verilmiş şartlar içerisinde özel ve kamu bankaları kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir takım krediler sağlamaktadır. İlgili kredileri alabilmek için bankaların, kişilerden beklediği bir takım gereçler vardır. Ki bu husus ana şartlar arasında yer almaktadır. Kişilerin daha iyi bir sonuç içerisinde olabilmesi ve bu bağlamda daha iyi bir kredi çekebilmesi için uyması gereken bir çok ana kurallar yer alsa da, kişilerin bu konudan fikir olarak uzak kalması doğal olarak gelişmelerin pasif olmasına neden olmaktadır.

İnsanlarımızın bir çoğu değil, neredeyse çoğu kredi konusunda oldukça aceleci davranarak, oldukça büyük yanlışlar yapabilmektedir. Kişilerin daha analitik olması ve banka kredilerin nasıl kullanılacağı konusunda bilgi sahibi olmamış olması bir çok sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Ki, kredilerin onaylanmaması veya reddedilmesine neden olan bir çok unsurlar mevcutken bunların arasında görülen en sık konulardan birisi kesinlikle kişilerin aceleci olması ve birden çok banka üzerinde kredi başvurusu yapmasından kaynaklı olarak bilinmektedir. Normal şartlarda kişilerin bilgiden uzak olması sonucunda çok başvurunun, daha iyi olacağını düşünen milletimiz içerisinde ki yanlış algılar oldukça fazla görülmektedir. Ki bu konuda en çok kredi reddi alan kişilerde tamamen bunlardan oluşmaktadır.

Kimler Kredi Başvurusunda Red Cevabı Alır?

Kişilerin sağlıklı kredi başvurusu yapamaması ve bir çok alandan geri kalması sonucunda çözüm odaklı neticeler alamaması doğal olarak bir çok alandan geri kalmalarına neden olmaktadır. Bu husus içerisinde kimlerin kredileri olumsuz sonuçlanır? Bu konu hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Sırasıyla;

  • Aynı anda birden çok kredi başvurusu yapan
  • Yasal takip içerisinde olan
  • Kredi borçlarını ödemeyen
  • Birden çok krediye sahip olan
  • Kara listede yer alan
  • Kredi sicili sorunu olan
  • Kredi notu sıfır olan
İlgili  Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Yukarıda sayılı olan maddelere sahip olan kişilerin doğal olarak kredi alabilmesi kesinlikle mümkün değildir. Bu kişilerin tekrar bankacılık işlemi yapabilmesi ve buna istinaden iyi bir sonuç alabilmesi için sayılmış olan maddelerin tamamından muaf olmaları gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir